YLE välttelee aihetta eikä kerro totuutta ja jopa valehtelee:
http://www.yle.fi/uutiset/kotimaa/2010/03/opettajien_toiveet_tarkoittaisivat_kahdeksan_tunnin_koulupaivaa_1534805.html
Ei sanakaan pakkoruotsista aamu-uutisten yhteydessä, vaikka se on varmasti se kaikkein eniten keskustelua herättävä aine tässä uudistuksessa, YLE kertoi vain uskonnosta ja terveystiedosta. Miksi ei kerrottu, että 9/10 muutosehdotuksista koskee pakkoruotsin poistamista? Unohtuiko vain "vahingossa"?
Pakkomaksu VÄÄRENNÖKSISTÄ
Unohtuiko "vahingoss
4
215
Vastaukset
- Ei Mediamaksulle
"meidän" yhteiseltä YLEltämme.
- Eemeli..
koska terveystiedon vähentämisestä kukaan ei ole puhunut mitään ja se otettiin esiin.
- Hejaa, Hejaa
Onneksi HEINÄLUOMA ILMOTTI, ETTÄ SDP HALUAA YLEN RAHOITUKSEN VALTION BUDJETISTA.
- Käsittämätöntä
oikein hyötyy, miksi ei voi kertoa, että 80 % Suomen kansasta haluaa eroon PAKKORUOTSISTA ja yliopistojen virkamiesruotsista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 685205
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai594637Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1244587Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3381917- 861549
- 921504
- 2491430
- 3271111
- 200971
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.51913