no niin ihmiset...kertokaahan onko Zhongyu hyvä skootterimerkki?
Zhongyu...Hyvä merkki?
~Gallup~
7936
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
eli tuskin
se kuule kaikkien tuntema Milan,san remo,steramy,cityrider ja kaiken kansan rakastama FUDE. samoja laitteita on myös Baotian valmistamat skootterit.
Tai ihan tarkasti noita kiinalaisia skoottereita on vain kaksi merkkiä juuri tuo Zhongy ja baotian
mutta suomen jälleen myyjät ovat keksineet tai haluneet ne Fudeina,san remoina ym...
eli sama laite mutta kaikki myyjät haluavat myydä omaa tuote merkkiä.
jos et oo kuullukkaa nii ei KANNATTAASI arvostella:
nelitahti
vakiona n.70km/h
halpa
hinta-laatu-suhde 10
kulkeeko oikeesti 70km/h vakiona? kaikissa mainoksissa yms. lukee että 45km/h...
Ainakin 2003 Fudet joissa ei ole kuristimia kulkee.
Mulla kiihtyy hyvin 35km/h, sitten hidastuu mutta alkaa taas 50km/h vauhdissa alkaa kiihtymään ja kulkee 60-70km/h mitattu gps:llä. Vastatuuli, kuskin paino ja rengaspaineet vaikuttaa asiaa ratkaisevasti.
2003 mallin Fudet valmistaa ainakin Zhongyu motorcycle. Fuden reksiteriotteessa lukee nimenä Zhongyu. Zhongyu Motorcycle tarra on Fuden mittariston alapuolella. Edullinen Skootteri, minulla ei ole ollut ongelmia. Työmatka ajossa kilometrejä tullut 3500km.
En ole kuullut sellaisesta, mutta toimii se varmasti, mutta Aprilia-omistajana Aprilia tietysti on PARAS