Joo, eli olin ennen paikallisvartija, ja nyt olen lopettanut vartijan työt kokonaan ja olen muissa töissä (en saanut potkuja tai mitään sellasta.) Niin kyselisin nyt iha mielenkiinnosta että kumpi on mukavampi paikka Myymälävartija, vai Piirivartija? Kummassa on enemmän ongelma tilanteita (tavataan häiriköitä väkivalta tilanteita jne.) Ja kumpi on mukavampaa muuten vain.
Piiri, vai Kauppa?
ExVartija
2257
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kaupassa päivätyöt ja et ole lisien piirissä juuri lainkaan. Joskus hyvinkin lyhyitä vuoroja ja olet töissä koko ajan. Piirissä taas valtaosa on yötöissä ja liksa parempi, pitkät vuorot. Kaupassa tapaat "Kaikki" ja yöpiirissä et juuri ketään.
Toinen sopii toiselle ja toinen toiselle. Erona tietty uhkatilanteissa, että yöllinen kilikali on useimmiten hieman pahempi tilanne poikkeuksetta kohdalle osuessa, kuin Arska joka vie makkarapaketin... Tosin kohtaamistiheys hieman eri näillä puolilla. Kaupassa tulee tilanteita varmasti, piirissä ei välttämättä yhtään vuosiin tai ei ikinä. Päiväpiiri nyt voi olla eri asia tietenkin jos/kun otetaan vastaan myös hälyjä.
Juu Kiitoksia vaan tiedosta! :D tulipahan tuoki selväksi.