Historian lehdille jäävät tapahtumat alkaneet
http://www.kymensanomat.fi/Online/2010/03/18/Mussalon satamassa mellakoidaan/201038683619/4
http://www.kymensanomat.fi/Online/2010/03/18/Mussalon satamassa mellakoidaan/201038683619/4
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Kyllä se kohta loppuu kun pitää taas lihavien juoppojen hakea muovipusseittain evästä "lapsille" kotiin siitä viereisestä ruokalasta..
Lakonmurtamiset on hiukan fasistista toimintaa kun oikeusvaltiosta puhutaan laillisen lakon yhteydessä.
Pelkään lainantakaajien puolesta.
Jos et kuulu liittoon, sinulla on oikeus tehdä töitä satamassa. Ja liittoon kuulumattomia löytyy paljon tällaisena aikana. Nyt sattui omaan nilkkaan ahtaajilla.
Menkää taksijonoissa ja snagareilla tappeluita kärttävät satamaan. Nyt löytyy innokkaita harjoitusvastustajia!
ei muuta kun itärekka ajaa yli lakkomuurin. Kyllä minusta saavat liittoon kuulumattomat painaa hommia ettei tämä maa täysin pysähdy muutaman tuhannen ihmisen takia. Luuletteko olevanne jotain lääkäreitä? Ymmärrän neuvottelutilanteen mutta mielestäni nyt pitäisi palata töihin ja jatkaa neuvotteluita hyvässä hengessä. Ja sitten selkeä kaukana oleva raja lakon alkamiselle eli esim. 2kk päästä. Nyt osapuolet kyllä jo tietävät mitä odotettavissa jos sopua ei synny. Tämä lakko tuhoaa monta suomi yritystä ja ajaa ahdinkoon monta perhettä. Tulevatko ne sitten ahtaajien paksun lompakun luo pyytämään avustusta?
Yes, nyt voi laillisesti hakata idiootteja.
Saattavat saada miltei tupla palkkaa nuo rikkurit. Kuka tulisi tuolta jostai
töihi tällä tavalla vähäksi aikaa. Rikkurit varmaan tietää sen. Vai kö?
http://kuvat2.iltasanomat.fi/iltasanomat/lisakuvat/2045813_1_kotkaaamu5.jpg
Nimiä kehin, kuka kyseessä. Ja sen jälkeen monoa perseeseen ja laskua käteen..... heh heh
hölmö ei tarvitse olla. Saa vastustaa mut terveydellä ei kannata leikkiä.
Sattuks tota kaverii ?
Loistavaa toimintaa.
Suurin osa täällä kirjoittavista on varmasti melkoisia paskahousuja.
Kai ymmärrätte, että ilman minkäänlaista vastustusta on joka
ammatin palkat kohta max 1200€ kuussa
siisti sisätyö. onneksi te ahtaajat pidätte suomen pyörimässä. eikös se ole niin et jokaisen menot on tulojen mukaan? Se tosiaan voi kirpaista jos palkka tippuisi. onneks ei ahtaajilla niin käy.
Ilmeisesti joku luottamusmies Jarkko Arpula näkyy ainakin kuvissa. Kusen kerrertävissä haalareissa kilpaa auringon kanssa loistava älykääpiö ja muuta yhteiskuntaa terrorisoiva ahtaus-apina.
MENKÄÄ NYT AHTAAJA APINAT SINNE APINAN DUUNIIN, EIHÄN SE PALJON ÄLYÄ TARVITSE. PULLO VIINAA PÄÄHÄN JA VANHALLA VOLVO V70:LLÄ SATAMAAN. ON NE SATAMA PELLET SÄÄLITTÄVIÄ. VIIKON KOULUTUKSELLA AHTAAJAN TUTKINTO. HALOOOO SUOMI