mikä on täydellinen pääsiäinen?

Kun täydessä mämmissä jahtaat tipuja
ja aamulla heräät noita-akan vierestä
miettien minkälainen yllätys munassa mahtaa olla.

teksti on lainattu, mutten tiedä keneltä

Hyvää pääsiäistä kaikille tipuille ja pupuille

NurinperiN
1237
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tuosta sai mukavat aamunaurut *pyrskähtelee*. Lähdenkin tästä jahtaamaan yllätysmunaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


NurinperiN kirjoitti:

Kun täydessä mämmissä jahtaat tipuja
ja aamulla heräät noita-akan vierestä
miettien minkälainen yllätys munassa mahtaa olla.

teksti on lainattu, mutten tiedä keneltä

Hyvää pääsiäistä kaikille tipuille ja pupuille

NurinperiN

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu