kakkahätä?

Kertokaas minulle kun en tiedä,
mistä johtuu tämä ns. krapulapaska?
Eli uskomaton kakkahätä krapulassa?

Kiitos.
1513489
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

käsittääkseni siitä että nestetasapaino on niin sekasin..ainakin ripulikrapulapaska johtuu kait tästä..tai sitten vaan alkoholilla on jotain tekemistö ruuansulatuksen kanssa niin et alkaa tukit luistaan rivakkaan..

Äänestä

pakko kakkia! on niin julmettu krapula jotta oli tultava katsomaan mitäs täällä nyt keskustellaan, mutta olisiko jotain muuta kuin kakka keskusteluja. minulla jos kakkakin krapulassa lentää niin yksinäisyys olot on se pahempi ongelma!

Äänestä
  • krapula paskan hiveleminen omiin kasvoihin voi lievittää krapulan tunnetta.

    Äänestä

  • huh. en tiiä mistä tää johtuu on aina kauhee kakkahätä että välillä on aina pakko päästä paskalle . joskus koulussakin tulee vaa nii onnettoman kova kakkahätä et en voi mitään meen vaan vessaan rauhassa ja olen siellä sen verran kuin olen. joskus tuntuu iha hyvältä kakkata mut en tiiä jos kovalla on nii ei kyllä. heräsin aamulla taas kovaan kakkahätään menin omaan vessaa olin siellä n. 20 min sen jälkeen olo tuntui hyvältä ( :

    Äänestä

ulosteen mukana myrkkyjä ulos. Oksentaminen hoitaa yläpäästä samaa asiaa.

Äänestä

Alkoholi ja tupakkahan vauhdittaa suoliston liikettä, mistä etenkin "huonomahaisille" saattaa seurata ikäviä olotiloja. Jos kuitenkin onnistuu juomaan itsensä känniin asti, saattaa unohtaa ensinnäkin sen, että rakko meinaa haljeta, ja myös kakkaaminen unohtuu. Tai sitä pidätetään, etenkin naiset saattavat tehdä niin kun eivät naistenhuoneessa kehtaa tuoksutella.
Tämä sitten kostautuu seuraavana aamuna. Heräät kuuden-seitsemän aikaan juomaan, ja samalla miltei ryntäät vessaan. Tuntuu kuin suoleen olisi piilotettu Uzi (vessan kakkalistaa lainatakseni!). Kakkaamisen jälkeen olo helpottuu totaalisesti. Silti koko loppupäivän saa nauttia krapulapierujen vienosta aromista.

Äänestä

sinulla on krapula paska

Äänestä

Munaaa

Äänestä
  • No munaa en ainakaan anna krapulaiselle muijalle.Olen nimittäin pari kertaa huomannut miten paska on roiskahtanut lakanalle.Olen yleensä sanosut että,on mulla vessakin opettele käymään sielä huora.

    Äänestä

Itsellä iso paska krapulassa mut hätä ei hirveä. Oikeastaan ihanaa ku se hätä ja paska tulee aivan kuin jotain ylimääräistä paskoisit kropastasi pois.

Äänestä

Krapulahan on esiaste alkoholimyrkytykseen , joten tottakai vatsa menee sekaisin kun maksa ja haima saavat toimia kehossa korkeapaineella kun on juonut niin paljon että nestetasapaino ei ole tasapainossa.
Yleensä kun esim kuolee alkoholi myrkytyksen niin vatsan sisältö tyhjenee kerralla .
Ei siis tarvitse juoda niin paljon että tulee kankkunen , viina on viisasten juoma

Äänestä
  • Tuleeko ryyppäämällä viisaaks!

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Tuleeko ryyppäämällä viisaaks!

    Ei tule jos paljon ryyppää, koska se tuhoaa aivoja.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Ei tule jos paljon ryyppää, koska se tuhoaa aivoja.

    Mihinkä niitä aivoja tarvitaan?

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Mihinkä niitä aivoja tarvitaan?

    Pieremiseen.
    Aivotyö käskyttää autonomiseelle hermostolle, koska on aika perseyttää.*

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kimmo kirjoitti:

Kertokaas minulle kun en tiedä,
mistä johtuu tämä ns. krapulapaska?
Eli uskomaton kakkahätä krapulassa?

Kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu