Ärsyttää kun..........

Mä en sais koskaan kirjoittaa enkä sanoo omaa mielipidettäni mistään. Ensin mut ajettiin Tapsan foorumilta pois ja nyt mua ollaan häätämässä tältäkin palstalta pois, vaikka oon ihan asiallisesti kirjoittanut omia mielipiteitäni. Ja noita miinuspisteitä annetaan näemmä vaan sen mukaan kuka on kirjoittajana. Mä aloitin ihan aiheellisen keskustelun Iskelmä-Finlandia ehdokkaistakin , mut sain siittä silti heti miinusta kun se oli mun aloittama aihe. Taidan kans alkaa kirjoittelemaan eri nimimerkeillä tänne, niin saa paljon vapaammin ilmaista omia mielipiteitään.

7

232

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kirjoita vaan

      Marttyyri.

    • paksu tuksu

      kyllä näin on että omallaan ei tänne kannata kirjoitella. edes rekistöitymättömällä "omalla". täällä saa vain pahan mielen. >varsinkin Sinua Justiinax on kohdeltu törkeästi. ja sen ne täällä tekevät jatkossakin. minäkin kirjoittelen nykyään millä nikillä sattuu, tai en sitten viitsi enää edes tänne sontaluukkuun vaivautua, en edes lukemaan.

    • friiida

      kannattaa vaihtaa nimimerkkiä välillä.

    • Kirjoita kauniisti

      Katsopa hiukan vieraan silmin kirjoituksiasi! Huomaat, että olet aina jota kuta artistia, bändiä tai täällä kirjoittajaa haukkumassa. Jos kirjoittelisitkin asiallisesti, niin ei sua oltaisi häätämässä, mutta kun sun kirjoituksesi ovat sellaisia tulikivikatkuisia mollauksia, niin eipä kukaan sellaisista tykkää. Eipä ihme,että potkivat Tapsuliinin sivuiltakin pois, jos oot käyttäytynyt ja kirjoitellut yhtä keljuillen siellä kuin täällä teet! Ja aina jonkun kanssa haastat riitaa!

    • Annu.

      Oletko koskaan kuullut että metsä vastaa niinkuin sinne huudetaan? Kirjoita vaan niitä iänikuisia provosoivia viestejäsi niin taatusti saat samanlaisia vastauksia.
      No, täytyy myöntää että samalla nikillä kirjoittamisessa on minunkin kohdallani saatu turpiin.

      • Kirjoita kauniisti!

        Annu! Et sinäkään mikään puhtoinen ole kirjoituksissasi. Usein sinäkin alat jota kuta artistia tai bändiä arvostelemaan ulkonäön tai muun ominaisuuden perusteella. Miksi tehdä sellaista, jokainen on omansa näköinen ja tapainen. Jos artisti ei suoranaisesti loukkaa käytöksellään, niin mitä aihetta on puuttua siihen? Ei niin mitään! Ja sitten sinä kuyllä myös hanakasti osoittelet toista, joka pitää sellaisesta artistista, josta sinä et pidä. Kyllä sinultakin lähtee tuollainen mollaus. Katsopa peiliin sinäkin ja lue kirjoituksiasi kuin vieraan silmin! Ehempä kumpitkin teistä, Justiinax ja Annu, sekä vastaavantyyliset haukkujakirjoittajat oppivat tästä jotain! Ainakin toivon niin!


      • Annu.
        Kirjoita kauniisti! kirjoitti:

        Annu! Et sinäkään mikään puhtoinen ole kirjoituksissasi. Usein sinäkin alat jota kuta artistia tai bändiä arvostelemaan ulkonäön tai muun ominaisuuden perusteella. Miksi tehdä sellaista, jokainen on omansa näköinen ja tapainen. Jos artisti ei suoranaisesti loukkaa käytöksellään, niin mitä aihetta on puuttua siihen? Ei niin mitään! Ja sitten sinä kuyllä myös hanakasti osoittelet toista, joka pitää sellaisesta artistista, josta sinä et pidä. Kyllä sinultakin lähtee tuollainen mollaus. Katsopa peiliin sinäkin ja lue kirjoituksiasi kuin vieraan silmin! Ehempä kumpitkin teistä, Justiinax ja Annu, sekä vastaavantyyliset haukkujakirjoittajat oppivat tästä jotain! Ainakin toivon niin!

        Laitappas tulemaan tänne viestejä joissa olen mollannut jotain artistia ulkonäön tai muun ominaisuuden perusteella. Finkut tosin voi olla sellainen mistä olen kirjoittanut että en pidä heidän imelästä tyylistään mutta eikö siis saakaan omaa mielipidettään kirjoittaa. Edes Tapsukkaa en ole haukkunut hänen sairaudestaan. Käytöksestä kyllä, vaan en ole ainut. Ja kuka saa ilkeän ihmisen maineen siitä...se joka kirjoittaa aina samalla nikillä.
        Myönnän kyllä että olen aika ronskistikin kirjoittanut mutta tarkoituksella pyrkinyt karsimaan noita kirjoituksiani. Ikävää että sitä ei siis huomioida.
        Ja kuten jo pyysin, laita tänne niitä kirjoituksiani, en jaksa koko kirjoituslitaniaani käydä läpi. Mulla on muutakin tekemistä.
        Tapsukan palstalla on muuten tapahtunut se ettei siellä juuri enää ole elämää kun Justiinax ja minä ollaan häivytty.
        Mikäpä sinä olet ketään opettamaan. Ärsyttää tuollainen tekopyhyys. Se mitä tästä on todellakin opittu, on se että ei kannata kirjoittaa omalla/samalla nikillä. Käytätkö muuten itse samaa nikkiä? Kummasti vaan te hurskastelijat aina luette meidän viestejä vaikka ette niistä pidä...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      98
      4446
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3303
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2370
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1378
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      34
      1113
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      32
      1036
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      12
      1033
    8. 158
      997
    9. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      924
    10. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      862
    Aihe