Kazaa lite ++ ja F-secure palomuuri

Mitä asetuksia pitää laittaa tuohoon F-secureen että saa tuon kazaan toimiin?
Nyt toimii jos laittaa palomuurin vallan pois, mutta se nyt ei oo kovin hyvä ratkaisu. Kazaan exet on lisätty sallittujen sovellusten listalle.
4774
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

mulla oli kazaa pois konelta 2 kk,nyt latasin uudelleen f-secure nappas 4 troijalaista lataus vaiheessa ja yli 300 vakoilu/pop uppia. että mieti kannataako.

Äänestä
  • Tuota vähän mietinkin, parempi varmaan pysyä varmemmissa p2p softissa

    Äänestä

  • ihan samoin kävi mulle se kazaa on ihan perseestä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jalmari kirjoitti:

Mitä asetuksia pitää laittaa tuohoon F-secureen että saa tuon kazaan toimiin?
Nyt toimii jos laittaa palomuurin vallan pois, mutta se nyt ei oo kovin hyvä ratkaisu. Kazaan exet on lisätty sallittujen sovellusten listalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu