kuupelko

reunik

Alle kouluikäisenä pelkäsin kuuta. Pimeään vuodenaikaan käskin vanhenpiani laittamaan verhot kiinni
ettei kuu näkyisi sisälle. mistä moinen pelko lapsena?
Onkohan ufot siepanneet minut lapsena kuuhun ?

Täysikuu vaikuttaa nyt aikuisena univaikeuksina.
On myös alle 20-kymppisenä ollut ruumistapoistumis ilmiö. Joskus nykyään
jotain "unihalvaus" kokemuksia , siis ettei pysty liikkumaan ja ahdistunut olo.

Olen kiinnostunut ufoista ja parapsykologiasta.

4

1350

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Yön vierailijat

      Usein sanotaan että ihmisillä on unihalvaus, kun he kokevat öisin omituisia asioita.

      Minulla ne näkyy näin: herään yöllä valvetilaan kun joku rapsuttaa sänkyäni. Tämä ääni voimistuu ja tulee ihan viereen. Sitten päälleni tulee jokin pienikokoinen olento, kuin 10-vuotias ihmislapsi ja se jotenkin vääntelee päälläni. Koska se on noin pieni, saan sen väännettyä pois päältäni.

      Tämän olennon takana on kuitenkin myös jokin suurempi ja voimakkaampi olento, joka pistää minut heti nukkumaan. Kun siis väännän tämän pikkuolennon pois päältäni, jokin isompi voima nukuttaa minut sekunnissa. Sitten uinahdan heti vaikka haluaisin olla näiden vieraiden kanssa tekemisissä. En saa heihin kuitenkaan mitään yhteyttä joka on pettymys.

    • R

      Siis aivan järkyttävää, varsinkin yksin, jos kuu mollottaa ja sit se näkyy jostain raosta aina.. Hulluks tulee.

    • topelius

      Siinä naamassahan on ukko ja akka ja pitkä luuta. Kuu otti ne kauan sitten luokseen kun ne tahtoivat mennä omenavarkaisiin, mutta kuutamo oli liian kirkas. Ne hakivat tervaämpärin ja aikoivat tervata kuulta naaman.
      Kuu on todellakin vaarallinen.

    • Tohtorska

      Ei kuussa ole ufoja eikä se ole parapsykologinenkaan. Kiviä ja Yhdysvaltain lippu on nähty jo. Ehkä siellä on vähän ihmisen jalanjälkiäkin.
      Jos sinä tosiaan olet kiinnostunut noista asioista edelleenkin niin varmaa on että univaikeudet ja ahdistus lisääntyvät. Usko tämä hyvän sään aikana.
      Kuulla on vain kirkas pyöreä naamataulun näköinen pärstä joka saa aikaan tunteen että joku tuijottaa. Kun muutoin on pimeää niin tietysti se häiritsee. Voit irvistää tai virnistää sille tai puida nyrkkiä tai huiskuttaa, heittää lentosuukkoja. Laula iskelmää: "oi kuu oi kuu... tai "hopeinen kuu luo merelle siltaa..."
      Ruumiista poistumiselle ei minulla kuitenkaan ole neuvoja. Koeta pysyä nahoissasi. Tsemppiä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan vappumiljardin maksavat sairaat, vanhukset ja kuolleiden omaiset

      Vappumiljardi, eli Riikan päätös laskea yhteisöveroa kaksi prosenttiyksikköä 18 prosenttiin, vie verotuloja noin miljard
      Maailman menoa
      223
      3634
    2. Ammattiliittojen jäsenmaksut valtion maksettavaksi

      Ammattiliitot neuvottelvat jäsenilleen paremmat palkat, jotka lisäävät valtio verotuloja. Tästä syystä valton tulee maks
      Maailman menoa
      15
      2983
    3. Seiska: Helmi Loukasmäki, 25, rehellisenä Dannystä, 83, ja isosta ikäerosta

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat pitäneet yhtä jo useamman vuoden. Nyt Helmi kertoo rehellisenä i
      Kotimaiset julkkisjuorut
      33
      2713
    4. Toksinen persuvasemmisto

      Kun toksiset ihmiset eivät kykene hallitsemaan sinua, saamaan sinua näkemään asiat niin kuin he haluaa, toimimaan niin k
      Maailman menoa
      16
      2657
    5. Uus terveysassema

      Ei taia olla vielä ketjua siitä ni minäpä alotan. Joko sitä ruvettas porukalla nyt mollaamaa ja arvostelemaa ku nii ruma
      Kuhmo
      11
      2541
    6. Särkyneelle sydämelle

      Särjin sun sydämen En voi lakata itkemästä Minuun tekee kipeää Koska sinuunkin. Että näin.. En ole runoilija😂
      Suhteet
      45
      2314
    7. Purra ennen vaaleja: "pienituloisten etuuksista leikkaaminen ei meille käy"

      "...perussuomalaisten ero muun muassa kokoomukseen, joka haluaa leikata pienituloisten etuuksista, se ei meille käy."
      Maailman menoa
      0
      2070
    8. Purralla luistaa hihna isolla pyörällä, kasetti ei kestä

      ”Purra käy nyt pahasti ylikierroksilla” Nähtiinhän Purran sekoilut jo Lohjan torilla taannoin. Eikö eduskunnassa ole
      Maailman menoa
      26
      1938
    9. Riikka Purra: Autoilu tulee Suomen valtiolle pyöräilyä edullisemmaksi! Siksi pyöräetu poistettiin!

      🐸🐸🐸🐸🐸 Perussuomalaisten trollitehdas kiukkuaa kun Riikka Purra päästi taas sammakoita suustaan että autoilu tulee S
      Maailman menoa
      298
      1558
    10. Nainen oletko koskaan miettinyt että jos

      Voitaisiin tutustua ikään kuin uudestaan
      Ikävä
      97
      1502
    Aihe