Alle kouluikäisenä pelkäsin kuuta. Pimeään vuodenaikaan käskin vanhenpiani laittamaan verhot kiinni
ettei kuu näkyisi sisälle. mistä moinen pelko lapsena?
Onkohan ufot siepanneet minut lapsena kuuhun ?
Täysikuu vaikuttaa nyt aikuisena univaikeuksina.
On myös alle 20-kymppisenä ollut ruumistapoistumis ilmiö. Joskus nykyään
jotain "unihalvaus" kokemuksia , siis ettei pysty liikkumaan ja ahdistunut olo.
Olen kiinnostunut ufoista ja parapsykologiasta.
kuupelko
4
1323
Vastaukset
- Yön vierailijat
Usein sanotaan että ihmisillä on unihalvaus, kun he kokevat öisin omituisia asioita.
Minulla ne näkyy näin: herään yöllä valvetilaan kun joku rapsuttaa sänkyäni. Tämä ääni voimistuu ja tulee ihan viereen. Sitten päälleni tulee jokin pienikokoinen olento, kuin 10-vuotias ihmislapsi ja se jotenkin vääntelee päälläni. Koska se on noin pieni, saan sen väännettyä pois päältäni.
Tämän olennon takana on kuitenkin myös jokin suurempi ja voimakkaampi olento, joka pistää minut heti nukkumaan. Kun siis väännän tämän pikkuolennon pois päältäni, jokin isompi voima nukuttaa minut sekunnissa. Sitten uinahdan heti vaikka haluaisin olla näiden vieraiden kanssa tekemisissä. En saa heihin kuitenkaan mitään yhteyttä joka on pettymys. - R
Siis aivan järkyttävää, varsinkin yksin, jos kuu mollottaa ja sit se näkyy jostain raosta aina.. Hulluks tulee.
- topelius
Siinä naamassahan on ukko ja akka ja pitkä luuta. Kuu otti ne kauan sitten luokseen kun ne tahtoivat mennä omenavarkaisiin, mutta kuutamo oli liian kirkas. Ne hakivat tervaämpärin ja aikoivat tervata kuulta naaman.
Kuu on todellakin vaarallinen. - Tohtorska
Ei kuussa ole ufoja eikä se ole parapsykologinenkaan. Kiviä ja Yhdysvaltain lippu on nähty jo. Ehkä siellä on vähän ihmisen jalanjälkiäkin.
Jos sinä tosiaan olet kiinnostunut noista asioista edelleenkin niin varmaa on että univaikeudet ja ahdistus lisääntyvät. Usko tämä hyvän sään aikana.
Kuulla on vain kirkas pyöreä naamataulun näköinen pärstä joka saa aikaan tunteen että joku tuijottaa. Kun muutoin on pimeää niin tietysti se häiritsee. Voit irvistää tai virnistää sille tai puida nyrkkiä tai huiskuttaa, heittää lentosuukkoja. Laula iskelmää: "oi kuu oi kuu... tai "hopeinen kuu luo merelle siltaa..."
Ruumiista poistumiselle ei minulla kuitenkaan ole neuvoja. Koeta pysyä nahoissasi. Tsemppiä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie3776671Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta754295Dannysta tulee isä 83-vuotiaana
Huh huh sentään sellaista naista, joka laitattaa itsensä paksuksi ikälopulle papalle ! Ajatellaanko lapsen oikeuksia oll973770Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom443654Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole1353636Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa
Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava1493600Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut2473529Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?
Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi393088Pääsiäisen kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta
🧠 Mitä kirjoitus kertoo Riikka Purrasta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus pursuaa halveksivaa, jopa a143064Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin1052799