kuupelko

reunik

Alle kouluikäisenä pelkäsin kuuta. Pimeään vuodenaikaan käskin vanhenpiani laittamaan verhot kiinni
ettei kuu näkyisi sisälle. mistä moinen pelko lapsena?
Onkohan ufot siepanneet minut lapsena kuuhun ?

Täysikuu vaikuttaa nyt aikuisena univaikeuksina.
On myös alle 20-kymppisenä ollut ruumistapoistumis ilmiö. Joskus nykyään
jotain "unihalvaus" kokemuksia , siis ettei pysty liikkumaan ja ahdistunut olo.

Olen kiinnostunut ufoista ja parapsykologiasta.

4

1395

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Yön vierailijat

      Usein sanotaan että ihmisillä on unihalvaus, kun he kokevat öisin omituisia asioita.

      Minulla ne näkyy näin: herään yöllä valvetilaan kun joku rapsuttaa sänkyäni. Tämä ääni voimistuu ja tulee ihan viereen. Sitten päälleni tulee jokin pienikokoinen olento, kuin 10-vuotias ihmislapsi ja se jotenkin vääntelee päälläni. Koska se on noin pieni, saan sen väännettyä pois päältäni.

      Tämän olennon takana on kuitenkin myös jokin suurempi ja voimakkaampi olento, joka pistää minut heti nukkumaan. Kun siis väännän tämän pikkuolennon pois päältäni, jokin isompi voima nukuttaa minut sekunnissa. Sitten uinahdan heti vaikka haluaisin olla näiden vieraiden kanssa tekemisissä. En saa heihin kuitenkaan mitään yhteyttä joka on pettymys.

    • R

      Siis aivan järkyttävää, varsinkin yksin, jos kuu mollottaa ja sit se näkyy jostain raosta aina.. Hulluks tulee.

    • topelius

      Siinä naamassahan on ukko ja akka ja pitkä luuta. Kuu otti ne kauan sitten luokseen kun ne tahtoivat mennä omenavarkaisiin, mutta kuutamo oli liian kirkas. Ne hakivat tervaämpärin ja aikoivat tervata kuulta naaman.
      Kuu on todellakin vaarallinen.

    • Tohtorska

      Ei kuussa ole ufoja eikä se ole parapsykologinenkaan. Kiviä ja Yhdysvaltain lippu on nähty jo. Ehkä siellä on vähän ihmisen jalanjälkiäkin.
      Jos sinä tosiaan olet kiinnostunut noista asioista edelleenkin niin varmaa on että univaikeudet ja ahdistus lisääntyvät. Usko tämä hyvän sään aikana.
      Kuulla on vain kirkas pyöreä naamataulun näköinen pärstä joka saa aikaan tunteen että joku tuijottaa. Kun muutoin on pimeää niin tietysti se häiritsee. Voit irvistää tai virnistää sille tai puida nyrkkiä tai huiskuttaa, heittää lentosuukkoja. Laula iskelmää: "oi kuu oi kuu... tai "hopeinen kuu luo merelle siltaa..."
      Ruumiista poistumiselle ei minulla kuitenkaan ole neuvoja. Koeta pysyä nahoissasi. Tsemppiä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä haluaisit minusta mies

      Meidän tilanne on ns.vaikea, eikä olla koskaan puhuttu tai edes ehditty puhua siitä, että mihin me tällä kaikella säätäm
      Ikävä
      75
      1259
    2. Niin se mies

      Mikä sen miehen etunimi muuten on ketä kaipailet
      Ikävä
      56
      1091
    3. Kun olet noin varovainen, niin tehdään näin

      Ollaan luontevia kun tavataan. Ei mitään paineita. Halataan lämpimästi toisiamme, ja sitä hetkeä voi viivyttää, kunnes s
      Ikävä
      45
      1031
    4. Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti - Rajua röykytystä nyrkkeilymatsista "Ettei naisten botoksi..."

      Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti nyrkkeilevät toisiaan vastaan Immu Fight Nightissa. Naiset ovat saaneet osakseen k
      Kotimaiset julkkisjuorut
      75
      929
    5. Martina ja Levin kiinteistö

      Ei ole enää "mun Leviä". Kiinteistöllä uudet omistajat ja välillä palautui takaisin rakennuttajallekin, miksköhän.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      345
      837
    6. Harmittaa kun en saa edes tietää

      miten elämässäs menee. Niinkin tärkeä asia, et miten jaksat. Kuinka terveys jne. Olet niin tärkeä, että haluaisin tietää
      Ikävä
      64
      830
    7. Selvitetään tämä meidän välinen juttu

      Kertoisin sulle, mitä sinussa näen ja mikä viehättää eniten. Pitkä tarina tulisi siitä, mutta haluisin nähdä, kun kuunte
      Ikävä
      21
      754
    8. Mikä on ollut

      Paras kuva kaivatustasi?
      Ikävä
      40
      737
    9. Onko jo liian törkeää? Selviytyjät Suomi herättää kummastusta

      Selviytyjät Suomi juhlistaa 10. tuotantokauttaan - ja tiedossa on entistä ankarampaa menoa. Mutta mennäänkö jo liian pi
      Tv-sarjat
      9
      695
    10. Teköäly löytää teidät

      Tästä on ollut ennenkin puhetta. Muistan Sergein tehneen aiheesta aloituksen, ja Disse analysoi minua ja kirjoituksiani
      Sinkut
      183
      659
    Aihe