kuupelko

reunik

Alle kouluikäisenä pelkäsin kuuta. Pimeään vuodenaikaan käskin vanhenpiani laittamaan verhot kiinni
ettei kuu näkyisi sisälle. mistä moinen pelko lapsena?
Onkohan ufot siepanneet minut lapsena kuuhun ?

Täysikuu vaikuttaa nyt aikuisena univaikeuksina.
On myös alle 20-kymppisenä ollut ruumistapoistumis ilmiö. Joskus nykyään
jotain "unihalvaus" kokemuksia , siis ettei pysty liikkumaan ja ahdistunut olo.

Olen kiinnostunut ufoista ja parapsykologiasta.

4

1395

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Yön vierailijat

      Usein sanotaan että ihmisillä on unihalvaus, kun he kokevat öisin omituisia asioita.

      Minulla ne näkyy näin: herään yöllä valvetilaan kun joku rapsuttaa sänkyäni. Tämä ääni voimistuu ja tulee ihan viereen. Sitten päälleni tulee jokin pienikokoinen olento, kuin 10-vuotias ihmislapsi ja se jotenkin vääntelee päälläni. Koska se on noin pieni, saan sen väännettyä pois päältäni.

      Tämän olennon takana on kuitenkin myös jokin suurempi ja voimakkaampi olento, joka pistää minut heti nukkumaan. Kun siis väännän tämän pikkuolennon pois päältäni, jokin isompi voima nukuttaa minut sekunnissa. Sitten uinahdan heti vaikka haluaisin olla näiden vieraiden kanssa tekemisissä. En saa heihin kuitenkaan mitään yhteyttä joka on pettymys.

    • R

      Siis aivan järkyttävää, varsinkin yksin, jos kuu mollottaa ja sit se näkyy jostain raosta aina.. Hulluks tulee.

    • topelius

      Siinä naamassahan on ukko ja akka ja pitkä luuta. Kuu otti ne kauan sitten luokseen kun ne tahtoivat mennä omenavarkaisiin, mutta kuutamo oli liian kirkas. Ne hakivat tervaämpärin ja aikoivat tervata kuulta naaman.
      Kuu on todellakin vaarallinen.

    • Tohtorska

      Ei kuussa ole ufoja eikä se ole parapsykologinenkaan. Kiviä ja Yhdysvaltain lippu on nähty jo. Ehkä siellä on vähän ihmisen jalanjälkiäkin.
      Jos sinä tosiaan olet kiinnostunut noista asioista edelleenkin niin varmaa on että univaikeudet ja ahdistus lisääntyvät. Usko tämä hyvän sään aikana.
      Kuulla on vain kirkas pyöreä naamataulun näköinen pärstä joka saa aikaan tunteen että joku tuijottaa. Kun muutoin on pimeää niin tietysti se häiritsee. Voit irvistää tai virnistää sille tai puida nyrkkiä tai huiskuttaa, heittää lentosuukkoja. Laula iskelmää: "oi kuu oi kuu... tai "hopeinen kuu luo merelle siltaa..."
      Ruumiista poistumiselle ei minulla kuitenkaan ole neuvoja. Koeta pysyä nahoissasi. Tsemppiä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä on mietteissäsi

      Tänään?
      Ikävä
      71
      840
    2. En olis uskonu

      et kuulut tollaseen porukkaan
      Ikävä
      113
      779
    3. Mikä on hulluinta?

      Mitä ikäväsi kohde on tehnyt?
      Ikävä
      37
      722
    4. Meiltä löytyy kyllä älliä

      Vai mitä oot mieltä...
      Ikävä
      140
      705
    5. En haluaisi sanoa tätä

      Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari
      Ikävä
      40
      619
    6. Et taida olla ihan varma

      Päätöksestäsi?
      Ikävä
      70
      617
    7. Miltä tuntuu

      olla erossa kaivatustasi?
      Ikävä
      28
      508
    8. Koska Sofia kertoo totuuden, että ovat eroneet miljonääri miehen kanssa?

      Eikö olisi hänelle itselleen helpotus, kun voisi kertoa totuuden. Miksi salata asiaa ja pitkittää sitä harmaan tulevaisu
      Kotimaiset julkkisjuorut
      156
      502
    9. Vasemmiston aloite

      Pyhäjärvellä, ihan hyvä aloite. Toteutus ja puhdistus pitäisi alkaa ihan omasta pesästä. Näkeehän tuon sokeakin mitä ja
      Pyhäjärvi
      58
      493
    10. Onko suhtautuminen kaivattusi

      Fyysiseen vetovoimaan muuttunut? Jos, mihin suuntaan? Tunnetko enemmän vai vähemmän vetoa häneen fyysisesti kuin silloin
      Ikävä
      35
      468
    11. Muistelen lämmöllä

      Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti
      Ikävä
      46
      463
    12. Tunnistan mun rakkaan

      Kirjoituksen heti kun se on täällä. Mä vaan tiedän sen ja tunnen 🤗
      Ikävä
      69
      455
    13. Ajattelitko ikinä pyytää anteeksi?

      Tiedät kyllä mistä.
      Ikävä
      63
      455
    14. Miksi vihainen

      Miksi olet vihainen mulle?
      Ikävä
      41
      432
    15. Maajussille morsian: Farmiviikon voittajat ja häviäjät - Itkua ja pettymystä ei salattu

      Maajussille morsian -suosikkisarjassa farmiviikolla selviää, onko ilmassa "sitä jotakin". Rakkauden etsintä on täynnä i
      Maajussille morsian
      0
      432
    16. Tyrkytät ittees liian

      tasokkaille :)
      Ikävä
      45
      423
    17. Hei, alettaisko oleen yhdessä?

      Miltä tuntuisi jos joku ihminen josta tykkäät sanoisi haluavansa yhteen asumaan? Ajattelisitko menettäväsi vapauden, pys
      Sinkut
      74
      416
    18. Näyttää siltä ettet edes sinä.

      Kukaan ei uskalla kohdata aitoa ja syvää sielun rakkautta. Hyvin harvat vain. Ihmisten on turha tavoitella sitä oikeaa
      Ikävä
      30
      408
    19. Miten oletkin noin

      osaamaton kaikin tavoin :)
      Ikävä
      35
      408
    20. Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi

      Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks
      Ikävä
      59
      405
    Aihe