kuupelko

reunik

Alle kouluikäisenä pelkäsin kuuta. Pimeään vuodenaikaan käskin vanhenpiani laittamaan verhot kiinni
ettei kuu näkyisi sisälle. mistä moinen pelko lapsena?
Onkohan ufot siepanneet minut lapsena kuuhun ?

Täysikuu vaikuttaa nyt aikuisena univaikeuksina.
On myös alle 20-kymppisenä ollut ruumistapoistumis ilmiö. Joskus nykyään
jotain "unihalvaus" kokemuksia , siis ettei pysty liikkumaan ja ahdistunut olo.

Olen kiinnostunut ufoista ja parapsykologiasta.

4

1395

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Yön vierailijat

      Usein sanotaan että ihmisillä on unihalvaus, kun he kokevat öisin omituisia asioita.

      Minulla ne näkyy näin: herään yöllä valvetilaan kun joku rapsuttaa sänkyäni. Tämä ääni voimistuu ja tulee ihan viereen. Sitten päälleni tulee jokin pienikokoinen olento, kuin 10-vuotias ihmislapsi ja se jotenkin vääntelee päälläni. Koska se on noin pieni, saan sen väännettyä pois päältäni.

      Tämän olennon takana on kuitenkin myös jokin suurempi ja voimakkaampi olento, joka pistää minut heti nukkumaan. Kun siis väännän tämän pikkuolennon pois päältäni, jokin isompi voima nukuttaa minut sekunnissa. Sitten uinahdan heti vaikka haluaisin olla näiden vieraiden kanssa tekemisissä. En saa heihin kuitenkaan mitään yhteyttä joka on pettymys.

    • R

      Siis aivan järkyttävää, varsinkin yksin, jos kuu mollottaa ja sit se näkyy jostain raosta aina.. Hulluks tulee.

    • topelius

      Siinä naamassahan on ukko ja akka ja pitkä luuta. Kuu otti ne kauan sitten luokseen kun ne tahtoivat mennä omenavarkaisiin, mutta kuutamo oli liian kirkas. Ne hakivat tervaämpärin ja aikoivat tervata kuulta naaman.
      Kuu on todellakin vaarallinen.

    • Tohtorska

      Ei kuussa ole ufoja eikä se ole parapsykologinenkaan. Kiviä ja Yhdysvaltain lippu on nähty jo. Ehkä siellä on vähän ihmisen jalanjälkiäkin.
      Jos sinä tosiaan olet kiinnostunut noista asioista edelleenkin niin varmaa on että univaikeudet ja ahdistus lisääntyvät. Usko tämä hyvän sään aikana.
      Kuulla on vain kirkas pyöreä naamataulun näköinen pärstä joka saa aikaan tunteen että joku tuijottaa. Kun muutoin on pimeää niin tietysti se häiritsee. Voit irvistää tai virnistää sille tai puida nyrkkiä tai huiskuttaa, heittää lentosuukkoja. Laula iskelmää: "oi kuu oi kuu... tai "hopeinen kuu luo merelle siltaa..."
      Ruumiista poistumiselle ei minulla kuitenkaan ole neuvoja. Koeta pysyä nahoissasi. Tsemppiä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1328
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      45
      677
    3. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      639
    4. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      51
      582
    5. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      46
      569
    6. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      38
      549
    7. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      70
      541
    8. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      132
      538
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      512
    10. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      176
      478
    Aihe