Mistä vitusta saa dvd+r dl levyjä

Ketuttaa­­

Käänsin koko netin ja puhelinluettelon läpi eikä näitä saa mistään ihan fyysisesti hakemalla.

Tilasin sweburn.comista 50 kappaletta mutta ei ole 7 päivän jälkeen kuulunut, ajattelin testinä ostaa ihan suomesta ilman mitään nettitilausta pari, ehkä korkeintaan 5 kappaletta, mutta mistään niitä ei saa.

Verkkokauppa.comissakin kaikki loppu paitsi joku törkyhintainen 97e 50kpl spindle jota en tosiaankaan testiksi osta kun on saksanmaalta postissa joskus tulossa tuo halvempikin joka oli postikulujen kanssa n. 66 euroa.

Mistä päin suomea voi mennä putiikkiin sisään ja ostaa minkä merkkisiä tahansa dvd r dl levyjä? Apua. En halua siis mitään verkkokauppaa vaan fyysisen kaupan josta vielä viikonlopuksi saisi tätä tuotetta. Vai onko tässä pienessä maassa tosiaan näin paskat valikoimat.

16

4794

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kokeillaanpas näin

      Kävitkö katsomassa lähimmästä Prismasta?

      • ketuttaa­­­

        kävin lähimmässä gigantissa ja anttilassa eikä noita ollut. Mistä prismasta noita saa? Jos vinkki pitää pakkansa niin kiitos


      • Kokeillaanpas näin
        ketuttaa­­­ kirjoitti:

        kävin lähimmässä gigantissa ja anttilassa eikä noita ollut. Mistä prismasta noita saa? Jos vinkki pitää pakkansa niin kiitos

        Prisma Keljo, Jyväskylä. Maxellin 5-pack cd-kotelossa sekä 10-pack torni ilman koteloja. 10-pack oli reilun pari kymppiä, 5-pack n. 2/3 siitä. Joskus on ollut myös TDK:n vastaavia yksittäispakattuina.


      • 8+16=?

        Tämä on häpeämäton mainos
        Eräs yritys toimittaa eräästä Suomesta etelään olevasta maasta eräitä tässä ketjussa mainittuja tuotteita ilman erään suomalaisen tekijänoikeusjärjestön hyvitysmaksuja. Ko. firma ei ole eräs Verkkokauppa.


    • KILPAILUA:::!!!!!111

      .

      siksi Saksan kaupoille on selkeä sosiaalinen tilaus!!!!!11!!

      .

    • THCD

      jokin aika sitten Teknisiltä noita DVD-R-DL-levyjä hintaan 6 egee/kpl

      • dvd-ripari

        Miksi ostaa 6euroo kipale,jos normaali dvd-levyn saa eurolla voi sen elokuvan pakata ei se paljoo huonone.


      • HUONONEE:::!111!!
        dvd-ripari kirjoitti:

        Miksi ostaa 6euroo kipale,jos normaali dvd-levyn saa eurolla voi sen elokuvan pakata ei se paljoo huonone.

        .

        et vaan itse huomaa sitä!!!!!!111!!

        Ja onhan mossessakin neljä pyörää mutta ei kukaan väitä sitä autoksi

        .


      • Lada on parempi
        HUONONEE:::!111!! kirjoitti:

        .

        et vaan itse huomaa sitä!!!!!!111!!

        Ja onhan mossessakin neljä pyörää mutta ei kukaan väitä sitä autoksi

        .

        Niin, on hyvin kyseenalaista olisiko Mosse, eli Moskvitsh, oikea auto. Sen sijaan tiedämme kuitenkin että esimerkiksi Lada on oikea auto. Vaikka sitä ei moni mielläkään autoksi. Jos valinnassa olisi Mese, Mosse ja Lada.....niin päätyisin Ladaan, Mossella kukaan ei viitsi aja, Mese muuten hyvä mutta tehty vähän eri ilmastoon, Ladalla pääsisi eteenpäin pakkasillakin. Venäjällähän ne pakkaset on tuttuakin tutumpia joten pakkohan niiden oli luoda auto joka toimii. Karu mutta toimii.


      • jos ei huomaa
        HUONONEE:::!111!! kirjoitti:

        .

        et vaan itse huomaa sitä!!!!!!111!!

        Ja onhan mossessakin neljä pyörää mutta ei kukaan väitä sitä autoksi

        .

        Mitä väliä huononeeko jos sitä ei huomaa.. Olen mäkin pakannut alunperin dual layer levyllä olleita leffoja single layer levylle sopivaks mutta en huomannut kuvassa selvää huononemista.


    • ....

      vitustapa hyvinkin.

    • Juergen

      äitisi värkkiä? Muutakin roskaa se näyttää suoltaneen.

    • järkeä?!?

      Ottakaa nyt hyvät ihmiset järkikäteen, jos haluaa nopeasti levyjä menee sinne prisman hyllylle ja ostaa n.5e/kpl jos tarvitsee enemmän niin Nierlelle tai SweBurnille tilausta huom.! Postit -n.10e Verot 2,5% Suomeen verrattuna ja toimitus aika 1-2 viikkoa.

    • N_Ruhanen

      Koodi jolla saa Nierlen tilauksesta 5e alennuksen.
      5EUR310811

      Koodia voi käyttää niin monta kertaa kuin haluaa. ;)
      Voimassaoloaikaa en tiedä joten kannattaa toimia nopeasti!!!

    • Anonyymi

      Kannattaa kokeilla jo uudestaan, aikaa on kulunut. 😂

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      149
      2219
    2. 121
      1505
    3. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      340
      1323
    4. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      67
      1244
    5. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      140
      1210
    6. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      142
      1202
    7. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      3
      1201
    8. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      1139
    9. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      166
      1112
    10. Onko hän samannäköinen kuin silloin?!

      Kun tutustuitte!
      Ikävä
      70
      1034
    Aihe