Käänsin koko netin ja puhelinluettelon läpi eikä näitä saa mistään ihan fyysisesti hakemalla.
Tilasin sweburn.comista 50 kappaletta mutta ei ole 7 päivän jälkeen kuulunut, ajattelin testinä ostaa ihan suomesta ilman mitään nettitilausta pari, ehkä korkeintaan 5 kappaletta, mutta mistään niitä ei saa.
Verkkokauppa.comissakin kaikki loppu paitsi joku törkyhintainen 97e 50kpl spindle jota en tosiaankaan testiksi osta kun on saksanmaalta postissa joskus tulossa tuo halvempikin joka oli postikulujen kanssa n. 66 euroa.
Mistä päin suomea voi mennä putiikkiin sisään ja ostaa minkä merkkisiä tahansa dvd r dl levyjä? Apua. En halua siis mitään verkkokauppaa vaan fyysisen kaupan josta vielä viikonlopuksi saisi tätä tuotetta. Vai onko tässä pienessä maassa tosiaan näin paskat valikoimat.
Mistä vitusta saa dvd+r dl levyjä
16
4658
Vastaukset
- Kokeillaanpas näin
Kävitkö katsomassa lähimmästä Prismasta?
- ketuttaa
kävin lähimmässä gigantissa ja anttilassa eikä noita ollut. Mistä prismasta noita saa? Jos vinkki pitää pakkansa niin kiitos
- Kokeillaanpas näin
ketuttaa kirjoitti:
kävin lähimmässä gigantissa ja anttilassa eikä noita ollut. Mistä prismasta noita saa? Jos vinkki pitää pakkansa niin kiitos
Prisma Keljo, Jyväskylä. Maxellin 5-pack cd-kotelossa sekä 10-pack torni ilman koteloja. 10-pack oli reilun pari kymppiä, 5-pack n. 2/3 siitä. Joskus on ollut myös TDK:n vastaavia yksittäispakattuina.
- 8+16=?
Tämä on häpeämäton mainos
Eräs yritys toimittaa eräästä Suomesta etelään olevasta maasta eräitä tässä ketjussa mainittuja tuotteita ilman erään suomalaisen tekijänoikeusjärjestön hyvitysmaksuja. Ko. firma ei ole eräs Verkkokauppa.
- KILPAILUA:::!!!!!111
.
siksi Saksan kaupoille on selkeä sosiaalinen tilaus!!!!!11!!
. - THCD
jokin aika sitten Teknisiltä noita DVD-R-DL-levyjä hintaan 6 egee/kpl
- dvd-ripari
Miksi ostaa 6euroo kipale,jos normaali dvd-levyn saa eurolla voi sen elokuvan pakata ei se paljoo huonone.
- HUONONEE:::!111!!
dvd-ripari kirjoitti:
Miksi ostaa 6euroo kipale,jos normaali dvd-levyn saa eurolla voi sen elokuvan pakata ei se paljoo huonone.
.
et vaan itse huomaa sitä!!!!!!111!!
Ja onhan mossessakin neljä pyörää mutta ei kukaan väitä sitä autoksi
. - Lada on parempi
HUONONEE:::!111!! kirjoitti:
.
et vaan itse huomaa sitä!!!!!!111!!
Ja onhan mossessakin neljä pyörää mutta ei kukaan väitä sitä autoksi
.Niin, on hyvin kyseenalaista olisiko Mosse, eli Moskvitsh, oikea auto. Sen sijaan tiedämme kuitenkin että esimerkiksi Lada on oikea auto. Vaikka sitä ei moni mielläkään autoksi. Jos valinnassa olisi Mese, Mosse ja Lada.....niin päätyisin Ladaan, Mossella kukaan ei viitsi aja, Mese muuten hyvä mutta tehty vähän eri ilmastoon, Ladalla pääsisi eteenpäin pakkasillakin. Venäjällähän ne pakkaset on tuttuakin tutumpia joten pakkohan niiden oli luoda auto joka toimii. Karu mutta toimii.
- jos ei huomaa
HUONONEE:::!111!! kirjoitti:
.
et vaan itse huomaa sitä!!!!!!111!!
Ja onhan mossessakin neljä pyörää mutta ei kukaan väitä sitä autoksi
.Mitä väliä huononeeko jos sitä ei huomaa.. Olen mäkin pakannut alunperin dual layer levyllä olleita leffoja single layer levylle sopivaks mutta en huomannut kuvassa selvää huononemista.
- ....
vitustapa hyvinkin.
- Juergen
äitisi värkkiä? Muutakin roskaa se näyttää suoltaneen.
- järkeä?!?
Ottakaa nyt hyvät ihmiset järkikäteen, jos haluaa nopeasti levyjä menee sinne prisman hyllylle ja ostaa n.5e/kpl jos tarvitsee enemmän niin Nierlelle tai SweBurnille tilausta huom.! Postit -n.10e Verot 2,5% Suomeen verrattuna ja toimitus aika 1-2 viikkoa.
- N_Ruhanen
Koodi jolla saa Nierlen tilauksesta 5e alennuksen.
5EUR310811
Koodia voi käyttää niin monta kertaa kuin haluaa. ;)
Voimassaoloaikaa en tiedä joten kannattaa toimia nopeasti!!! - Anonyymi
Kannattaa kokeilla jo uudestaan, aikaa on kulunut. 😂
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1802005
Oletko ymmärtänyt
Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?1591717Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin
"Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I461686- 1231463
Liian paljon hylättyjä ääniä
Ottakaa avustaja mukaan jos ette osaa äänestää oikein. Moni varmaan sekosi kahden listan ja lipun takia. Oliko tarkoitus1561238Ikäero suhteessa
Huomasin äsken Iltalehden tuoreen artikkelin, jossa kerrottiin, että vain 5% parisuhteista on yli 10v ikäero. Millaisia501102Tiedän kyllä sen
Että käyt täällä. En kuvittelisi sellaista asiaa. Tiedän kyllä senkin, että olet ainakin ollut minusta kiinnostunut. Sen581000- 69892
- 15889
Ähtärin vaalitulos ja nyt neuvottelut alkavat
Keskusta voitti yhden paikan Ähtärissä kun oli hyvin ehdokkaita ( 32) ja kansanedustaja veturina keräämässä ääniä. P26887