Officialpokerrankings.com

Skeptikko rahamies.

Toistan tässä tarjoukseni: Mikäli joku tämän palstan sankareista esittää minulle dokumentit siitä että olette vuositasolla tasaisesti plussalla Pokerstarsilla niin lupaan tuplata vuosiansionne!
Tämä tarjous ei koske yksittäiseen voittoon perustuvaa saldoa.
Voitot tulee olla todistettavissa virallisilla rankingsivustoilla ROI lukuineen.

8

451

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ............

      sehän aina huutelee täällä että nettipokeri ei ole rigged, vaikka lähes kaikki muut ovat eri mieltä. Partasen mielestä pokerilla tienaa hyvin, ja se on aina oma vika kun tulee jatkuvasti samat nousu/lasku kuviot, päivästä toiseen.

      • nauran partaani

        En nyt ottaisi muutenkaan kovin vakavasti kyseisen kaverin juttuja. Kaikesta päätellen pelaa micro/low -tasoilla, ja tottakai kuvittelee olevansa todella hyvä pelaaja. Kuinkas muuten. Mikään voitollinen pelaaja hän ei voi olla, ainakaan kommentoimiensa käsien perusteella. :)


      • PoksuNoksu

      • partane
        nauran partaani kirjoitti:

        En nyt ottaisi muutenkaan kovin vakavasti kyseisen kaverin juttuja. Kaikesta päätellen pelaa micro/low -tasoilla, ja tottakai kuvittelee olevansa todella hyvä pelaaja. Kuinkas muuten. Mikään voitollinen pelaaja hän ei voi olla, ainakaan kommentoimiensa käsien perusteella. :)

        Siis tottakai olen micro/low tason pelaaja, syy siihen on se että voitot tulee kotiutettua hyvin äkkiä kun vähänkään sitä tulee, olen nääs köyhä opiskelija. Voittotahti on kuitenkin ihan kohtuullinen ja päätelkää mitä haluatte kommenteistani, mutta kyllä minä pelaan voitollista peliä. Ja ihan suoraan sanottuna tällä foorumilla ei oo väliä mitä limittiä kukakin pelaa koska tosiasiassa suurin osa ei tiedä mitä pöydissä tekee. Mielestäni viisampi pelaaja on se joka pelaa vaikka NL25, kun kassassa on vaikka 650$ kuin se joka pelaa samalla kassalla NL100. Uskokaa tai älkää niin se kuuluu pokeriin että niitä downswingejä tulee ja kuten edellinen kaveri mainitsikin olen jo aiemmin sanonut että isot kassanheittelyt ovat ainakin alkuvaiheessa enemmänkin kiinni omasta pelistä. Kyllä meistä jokainen tekee pelatessaan virheitä sitä on ihan turha kiistää.


      • partane

        "sehän aina huutelee täällä että nettipokeri ei ole rigged, vaikka lähes kaikki muut ovat eri mieltä."

        riippuu keneltä kysytään. mee jollekkin foorumille jossa joku oikeasti jotain jostain tietää ja sano että nettipokeri on rigged ja meitä huijataan päivittäin niin saat naurut. :D


      • partane
        PoksuNoksu kirjoitti:

        Täältä voit seurata Bokua http://www.pokerstars.com/fi/poker/promotions/boku87/

        Tässä eräs blogeista http://www.pokerstarsblog.com/boku87/finnish/2009/boku-saavutti-10-000-dollaria-058029.html

        Miten pystyy pelaamaan 350 sittaria seitsemässä tunnissa? Jos nuo pöydät avaa kuudessa tunnissa, niitä riittää avattavaksi yksi minuutissa. Kun pöydissä on vähän pelaajia, joutuu jatkuvasti päättämään nopeasti. Roskathan on helppo heittää pois, mutta muulloin joutunee harkitsemaan.

        easy, kyseinen herra käyttää tableninjaa tai jotain vastaavaa ohjelmaa joka muun muassa poistaa pöydät sit outista kun niin käy ja muutenki helpottaa multitablausta.


      • partane

        Harmi vaan kun pelailen käteispelejä. Turnauksia sillon tällön, mutta olen muutenkin kotiuttanut rahat pokerstarsilta.


    • TuollaPelaillut

      Täytyy kyllä myöntää, että tosi uskomatonta on peli tuolla pokerstarsilla. Deposit bonuksen jälkeen hieman ollaan voitolla tuolla, mutta on ihan helvetin uskomatonta edestakaisin sahaamista peli tuolla. Jatkuvasti muutaman binin 2-5 voittamisen jälkeen biitit syö taas nollapisteeseen tai miinukselle. Sitten taas voitetaan ja taas sama homma.

      Vielä kun lisätään tähän kaavaan se, että peli on pokerstarsilla tosi kivistä ainakin nl5-nl10 tasoilla. On työn ja tuskan takana, että pystyy tuolla voittavan session pelaamaan. Binin tuolla pystyy voittamaan lähinnä over setillä tai AA vs KK käsillä.

      Bluffaaminen olisi ihan kivaa tuollaisessa pelissä, mutta tuntuu, että softan korttienjako koodi tulee tässä kohtaan vastaan ja ei anna siihen paljon mahdollisuutta vaan rahan täytyy jakautua tasaisesti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      432
      12897
    2. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      274
      5623
    3. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      261
      4239
    4. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      331
      3509
    5. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      26
      2176
    6. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      20
      1960
    7. Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa

      Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks
      Maailman menoa
      126
      1882
    8. Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot

      Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent
      Maailman menoa
      14
      1746
    9. En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia

      Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis
      Maailman menoa
      86
      1401
    10. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      183
      1129
    Aihe