Suomi24/Kotka foorumilta tuttu
Suomi24 Keskustelu Politiikka Perussuomalaiset
Suomi24 Keskustelu Politiikka Perussuomalaiset
Suomi24 Keskustelu Politiikka Perussuomalaiset
Suomi24 Keskustelu Politiikka Perussuomalaiset
Suomi24 Keskustelu Politiikka Perussuomalaiset
Hirvonen A
Hirvonen A
Hirvonen A
Vappuna taas torilla, 3 kahvia menestystä
Suomi24 Keskustelu Politiikka Perussuomalaiset
Suomi24 Keskustelu Politiikka Perussuomalaiset
Suomi24 Keskustelu Politiikka Perussuomalaiset
Suomi24 Keskustelu Politiikka Perussuomalaiset
Suomi24 Keskustelu Politiikka Perussuomalaiset
Hirvonen A
Hirvonen A
Hirvonen A
Vappuna taas torilla, 3 kahvia menestystä
Vastaukset 14
Vanhimmat
Kiitos kiitos kiitos
Täydellisestä tuesta Perussuomalaisten toiminnasta Suomi24 Kotka palstalla asialinjalla.
Olet oikeassa siinä, että asia kuuluu Kotkan palstalle. Kymen kansanedustajat ( KOTKAN) ei käy Perussuomalaisten valtakunnallisella palstalla lukemassa Kotkan asioita.
Kiitos vielä kerran
Arto Hirvonen
Perussuomalaiset
Taustavaikuttaja
voltti
http://www.city.fi/antitv/klippi/8793/
Suomi24 Keskustelu Huuhaa
Tämä palsta on täynnä huuhaata. Mielen älyttömimmät ajatukset ja tempaukset voit kirjoittaa tälle palstalle!
Huuhaa-chat
http://keskustelu.suomi24.fi/debate/3239
Kotkassa semppiä Artolle
On antanut minulle ylimääräisiä voimia puolustaa yksilönoikeuksia ja tuoda ne aivan oikeutetusti Suomi24 Kotkan palstalle. Henkisesti yli rasittunut henkilö ei voi hyväksyä kapinetti politiikkaan puuttumista ja vaatia Kotkan kaupunginhallituksen noudattamaan lakia.
Minimi vaatimus on ollut, että hallitus oikaisee väärät ja valheelliset tiedot mustien listojen osalta. Mikään laki Suomessa ei vaadi pitämään sellaista tietoa kaupungin arkistossa jossa on vääriä ja valheellisia tietoja Asko Kervisestä.
Arto Hirvonen
Perussuomalaiset
Räkänokat ei Arton ajatuksia sekoita!
http://www.youtube.com/watch?v=bHuBE3Zw-c4
Tee Se Itse -hiekkalaatikko
Tällä kertaa Tee Se Itse -osiossa nikkaroidaan hiekkalaatikko, joka on varustettu kätevällä penkillä / pöydällä. Penkillä voi lepuutella jalkojaan ja se toimii samalla oivallisena hiekkakakkujen alustana. Ohjeet ovat 2m x 2m kokoiselle hiekkalaatikolle, jota voi soveltaa oman pihan sekä käyttötarpeiden mukaan.
http://www.rakentaja.fi/index.asp?s=/suorakanava/verkkolehti/teeseitse/1804tsi_hiekkalaatikko.htm
http://www.lelumaa.fi/hiekkalelut_ja_muut_tarvikkeet_cat_965.html
Tehdään jokainen ikioma lapio ja ämpäri itsellemme.
Käytetään haluamiamme materiaaleja.
Tehdään ikiomista lapiosta ja ämpäristä
ihan sen kokoiset, väriset ja malliset kuin tahdomme.
No, nyt meillä on ihan ikioma lapio ja ämpäri.
Menemme hiekkalaatikolle leikkimään ja aluksi on tosi kivaa olla siellä,
kunnes...
Mitäh?
Joku on rakentanut itselleen mielestämme vielä hienomman, isomman tai värikkäämmän lapion ja isomman ämpärin kuin omamme.
Otamme, ostamme tai muulla keinoin hankimme ne itsellemme.
Saatuamme ne itsellemme, olemme hetken aikaa onnellisia, "minulla on hienoin lapio ja suurin ämpäri tällä hiekkalaatikolla".
Mutta,
tulee toinen, kolmas jne...joilla on taas mielestämme hienompi lapio ja isompi ämpäri.
Jossain vaiheessa emme onnistu enää saamaan toisten lapioita ja ämpäreitä itsellemme.
Tyhmä hiekkalaatikko, vaihdetaan toiseen.
Aluksi uudella hiekkalaatikolla on huisin hauskaa, kunnes sinne tulee taas joku, jolla on vielä parempi lapio ja suurempi ämpäri.
Ja taas, yritämme saada sen upean lapion ja ison ämpärin itsellemme, kunnes joudumme jälleen vaihtamaan hiekkalaatikkoa......
Teemme oman hiekkalaatikon, jonne pääsevät vain ne, joilla on huonompi lapio ja pienempi ämpäri kuin meillä tai ei lainkaan lapiota ja ämpäriä, ja jonka kerromme heille, mutta saatamme huomata jonkin ajan kuluttua leikkivämme hiekkalaatikollamme ihan yksin.
Tai tyydymme heti alussa omaan lapioomme ja ämpäriimme valittaen, itkien ja hammasta purren, kateudesta "vihreänä".
Valitsemme ne, joilla on huonommat/paremmat lapiot ja pienemmät/isommat ämpärit kuin meillä, tai ei lainkaan leluja, ja leikimme vain heidän kanssaan.
Toisten kanssa emme leiki lainkaan.
Voimme myös ryhtyä riitelemään, kiusaamaan ja tönimään toisia, samalla hiekkalaatikolla leikkiviä.
Heitämme heidän päälleen hiekkaa, rikomme heidän lelunsa, koska heillä on erilainen lapio ja ämpäri kuin meillä.
He ovat mielestämme tyhmiä.
Mitä jos hiekkalaatikolle tulee lapionsa ja ämpärinsä kadottanut tai rikkonut leikkijä?
Voisimmeko silti leikkiä heidän kanssaan, vieläpä lainata heille lapiota ja ämpäriä?
Vai toimimmeko jollain jo aiemmin mainitulla tavalla?
Voisimmeko olla tyytyväisiä omiin, ihan itse valmistamiimme lapioon ja ämpäriin ja jäädä leikkimään sulassa sovussa yhdessä toisten, erilaisilla leluilla leikkivien kanssa yhteiseen hiekkalaatikkoon???
Uskoakseni meille jokaiselle on jossakin elämämme vaiheessa opetettu,
ettei lapiolla saa lyödä eikä hiekkaa heittää kenenkään päälle.
Mikä tuossa on niin ylivoimaisen vaikeaa ymmärtää???
Hiekkalaatikot on tarkoitettu jokaiselle!
Päättänyt suuren suosion saanneena terästäytyä tiedottamaan Kotkan poliittisesta elämästä Suomo24 Kotkan palstalla. Suosion saanneena ei minulla ole oikeutta laittaa tulta vakan alle. Rautaa on taottava, kun se kuumenee jokaisen viestini ansiosta.
Arto Hirvonen
Perussuomalaiset
Taustavaikuttaja
http://www.virallisetlinkit.fi/site/8532.html
On aina nähty omalaatuinen huumorin taju jota täys järkinen ei ymmärrä.
Pulkkinen T
Pulkkinen T
Pulkkinen T
Kolmas oikeudenistunto on tulossa kunnianloukkauksesta. Syyte on nostettu jo lokakuussa. Vieläkään istuntoa ei ole saatu päätökseen?
Ja miksi ei?
Koska nyt ei ole kyse oikeasta rikoksesta! Kervinen ei ole loukannut Pulkkista laittomasti!
Totuuden kertominen ei ole rikos! Se on vain kylmä totuus.