Onko jolla kulla kokemuksia Solarin rullautuvasta hyönteisovesta?? Arvokas tuntuu olevan, mutta onko sen arvoinen ollut käytössä??
Vastaukset 2
- Marika98
Taitaa vastaus tulla kysyjälle liian myöhään, mutta muille kiinnostuneille tiedoksi: sisarellani on ollut rullaovi ainakin kymmenisen vuotta. Saattaa olla enemmänkin, sillä muuttivat asuntoonsa 12 vuotta sitten ja hyönteisovi asennettiin aika pian muuton jälkeen. Ovi on toiminut loistavasti kaikki nämä vuodet ja mekanismi on kestänyt myös lasten käsissä. Mikäli itse joskus laitan hyönteisoven, on tämä ehdottomasti paras ratkaisu. Ovi taisi olla kohtuu hinnakas ja saattaa kirpaista kertainvestointina, mutta pidemmän päälle lienee edullisin ratkaisu sekä ekologisesti että taloudellisesti. Kun niitä toimimattomia lirpakkeita ostaa muutaman, niin hinta on pian samoissa ja kaatopaikka täynnä toimimattomia ratkaisuja. Asennuksen helppoudesta tai sen ohjeistuksesta en osaa antaa kommenttia.
- Anonyymi
Itselläni oli Solar-hyönteisovi Ok-talossa noin 20 vuotta. Uusi asukas on ihmetellyt, kun ei ollut koskaan kuullut koko tuotteesta. Hänkin on tosi tyytyväinen. Loistava tuote. Nyt asun kerrostalossa, jossa iso parveke. Laitan tännekin Solar-hyttysoven välittömästi. Voin suositella lämpimästi, on kaiken sen rahan arvoinen ja kestävä tuote.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 771168
Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki
Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K15996En voi kertoa meistä kenellekään
Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o61950- 65861
- 60760
- 59744
- 62661
SuMetKu konkursissa
Asiakastiedon sivulla oli, SuMetKu asetettu konkurssiin. Tulihan se seinä vastaan lopultakin suuruudenhulluudessa.24640Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺49627- 133606
- 67606
Suutuin lähinnä itselleni
Kun irl juttujen takia näyttää erittäin epätodennäköiseltä, että olisin millään tavoin toivottu henkilö sulle.34601- 50569
Miksi meille jäi
Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk35529- 29515
- 33510
- 18494
- 72486
- 40467
- 24449