ANTIIKKIMESSUT LAHDESSA PÄÄSIÄISENÄ

Keräilykuume.fi

Antiikki- ja keräilymessut pääsiäisenä Lahdessa, osoitteessa Asko II, Askonkatu 9, Lahti.

Kymmenet antiikki- ja keräilyalan kauppiaat ja keräilijät Suomesta, Ruotsista, Tanskasta ja Turusta tuovat esille ja myyntiin kaikkea antiikkista, wanhaa ja nostalgista sekä keräilyllisesti mielenkiintoista.

Esillä ja myynnissä on mm. lasia, posliinia, keittiöantiikkia, kirjoja, postikortteja, rahoja, militariaa, wanhoja käsitöitä, valaisimia, kalusteita, taidetta, designia, retroa, ym.

Askon vanha tehdasrakennus Lahden keskustan tuntumassa luo hienot puitteet pääsiäisen tapahtumalle. Asko II - rakennus sijaitsee aivan valtatie 12 kyljessä, lähellä rautatieasemaa. Opasteet valtatieltä 12. Runsaasti maksutonta pysäköintitilaa.

Pääsyliput tapahtumaan maksavat aikuisilta 6 €, alle 12 vuotiaat maksutta. Perhelippu tapahtumaan maksaa 12 €, sisältäen kaksi aikuista ja alle 18 vuotiaat lapset.

Sisäänpääsy sekä lauantaina että sunnuntaina kello 14.00 - 16.00 erikoishintaan 4 € / aikuinen tai 8 € / perhelippu.

Lisätietoja tapahtuman kotisivulta: www.kerailykuume.fi

2

612

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kerailykuume.fi

      nosto

      • Kerailykuume.fi

        nosto


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      111
      8443
    2. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      673
      5124
    3. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      25
      3392
    4. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      32
      2095
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      115
      1557
    6. 59
      1546
    7. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      181
      1371
    8. Nainen, ota nyt rauhallisesti

      Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä
      Ikävä
      138
      1367
    9. Ajattelen sinua kiitollisuudella

      Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi
      Ikävä
      60
      1109
    10. Sinulle tiedoksi

      Olen paljon miettinyt sitä hetkeä, kun uskalsin näyttää pienin elein ja kertoa pienesti, eli hyvin hillitysti sinulle si
      Ikävä
      30
      964
    Aihe