AV: Huone Helsingin Vallilassa

1.4. lähtien

Annetaan vuokralle huone Vallila/Hermanni-alueella Helsingissä 1.4. lähtien tai sopimuksen mukaan. Kämppä on 60m2, kaksi isoa makuuhuonetta, jaettu keittiö ja WC/suihkutilat. Asunto on hiljattain rempattu ja on tosi hyvässä kunnossa ja viihtyisä. Hyvät julkisen liikenteen yhteydet aivan vierestä (kaikki Vantaan bussit keskustaan), 2 ratikkalinjaa ja Sörnäisten metroasemalle 5 min.
Vapaan huoneen vuokra on kuussa 395€ (sisältäen vesi 15€).

Huone olisi tarjolla 31.8.2010 asti, kunnes vuokrasopimus asunnosta loppuu ja vuokraisäntä laittaa huoneiston myyntiin. Jos tarvitset huoneen lyhyemmälle ajankohdalle, esimerkiksi vain kesäksi, voidaan siitä sopia.

Jos kiinnostuit, laita sähköpostia osoitteeseen: [email protected]


Room available in Vallila/Hermanni from 1st April . Our flat is 60m2, has 2 big bedrooms and a shared bathroom and kitchen. The flat is newly renovated and in good condition, and is very cosy:). The rent for your room would be 395€/month (including water 15€/month) .There is very good public transportation everywhere, we have 2 tram lines, all the Vantaa busses going pass us and the metro just 5 minutes away.
The landlord wants to sell the flat but i have a contract up until the end of August. So the room will be available atleast until the end of August. If you would need a room for a shorter period of time, it can be discussed.

If you're interested please email me: [email protected]

2

575

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • a.p.

      Huoneisto on siis kokonaisuudessaan 50m2 eikä 60m2. Pahoittelen näppäilyvirhettä!

      The size of the flat is 50m2 and not 60m2 like i wrote earlier, sorry about this.

    • a.p.

      Huone on jo vuokrattu :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      135
      865
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      43
      629
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      21
      578
    4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      110
      543
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      532
    6. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      525
    7. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      49
      490
    8. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      33
      461
    9. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      119
      452
    10. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      22
      417
    Aihe