Audin muotoilijaksi olisi kiva päästä. Eivät ainakaan hommat pahemmin painaisi. Noin seitsemän vuoden välein tekisi uudet muodot A4:een ja se on siinä. Sitten vaan mittoja muuttamalla saadaan muut mallisarjat. Koko malliston kun laittaa riviin, niin kaikki autot näyttävät täysin samalta. Se on premiumia. Volvo muotoilijan pesti olisi saman kaltainen. Täysin käsittämätöntä, että Audin lippulaivasta tehdään todellakin pullistetun A4:n näköinen. Olisi edes A6 niin menisi vielä, muuta ei. Tosin, A6 taitaa olla jo Audin vanhimpia myynnissä olevia malleja, ellei vanhin. Jos kerran edustusautoluokkaan tuodaan aina uusinta mahdollista tekniikkaa, niin voisivat muodotkin olla samaa sarjaa.
A8 - muka uusi?
Ei tajua, ei
10213
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
ladan näköisen ois siisti!
Katsoppa kaikkia hiukan parempia merkkejä, yhtä varovaisia niissä ollaan.
Bemari uusi 5-sarja, mikä on uutta?
MB uusi E?
Bemarin sentään tunnistaa uudeksi, aivan kuten Mersunkin. Oli muotoilu sitten kuinka rumaa muuten tahansa.
Ovat rumia niin mikä sitten ei ole , joku Nipponi riisinpaahdin vai.
Tarkoitin sitä, että oli uusi Mese tai Bemu hienoja tai ei, ne joka tapauksessa näyttävät UUSILTA, toisin kuin Audi, jonka muodot on jo nähty aiemmin.
AUDIN keularinkelit neliskanttisiksi!Ja tekisivät hihnavetoisen variaatorimallin niinkuin volvo 340 aikoinaan,hihnasavuaisi ja kuminpalatlentäisi autonautonalta kun ryntäyttäisi!Ja moottori kakstahtiseks!
Kateudesta vihreänä suoltaa Toyotero voimakkaan vastalauseensa
premium-autoja vastaan.
Vai kaksitahtiseksi takaisin juuri kun ovat saaneet nelitahtikoneen, vielä kun kestäisi.
ei ole tojolootaa eikä tule vaan minulla on A6:nen audi,huumoriapeliin KAUPUNKIEN JA METSIENMIEHET SEKÄ NAISET!
"WAudin muotoilijaksi olisi kiva päästä. Eivät ainakaan hommat pahemmin painaisi. Noin seitsemän vuoden välein tekisi uudet muodot A4:een ja se on siinä"
se sitten mukava olla työttömänä 7v? Kukin tyylillään, onhan niitä sellaisiakin jotka eivät ole koskaan tehneet työtä.