Pitäis saada kaverin läppärin kovalevy kiinni mun pöytäkoneeseen. Millanen liitin tarvitaan? Mitä pitää huomioida? Asiallisia vastauksia ja äkkiä pliis, sillä jos kaverin tiedot häviää, ni se on kuulemma maailmanloppu.
Läppärin kovo pöytäkoneeseen
Reiskan kaveri Pena
3327
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Jos levy on SATA, se käy suoraan kunhan piuhat löytyy, jos taas PATA niin joku tällainen (pelkkä adapteri riittää ilman noita rautoja jos levy ei tule pysyvästi koneeseen):
http://www.verkkokauppa.com/popups/prodinfo.php?id=31324
PATAhan se on, eli adapteria etsimään.
Kiitti.
siinä häviä, että se kovalevy seisoo odottamassa jotain adapteria. Eikä pelastu sen paremmin, vaikka adapteri olisi saatavilla heti.
Vanha kovalevy eikä mitään varmistuksia... onko kaverisi mielenvikainen? Yli 50 %:n todennäköisyydellä levy on finaalissa ja kaikki mennyttä ilman laboratoriokeikkaa (n. 1000 €).