Tossa kaverin kanssa vaan pohdittiin että harrastaako ikäihmiset, siis ihan tyyliin 60 vuotiaat viel seksiä niinkun "normaalisti", vai väheneekö halut kun ikää tulee tarpeeks tms? Ihan mielenkiinnosta vaan kysyn.
Vanhukset ja seksi?
24
5066
Vastaukset
- sex seksi sex
miehet jotka ovat 60 ottavat uuden naisystävä joka on -40 ??? No koska ei ne halut minne menee vaikka ikää tulee!
Mutta asiaan, kyllä ikäihmiset jos nyt 60 on sellainen niin harrastaa seksiä vähintäin kerran viikossa. Olen aivan varma että 60 vuotias parilla on enemmän seksiä kuukaudessa kun joku 35 vuotias pari jolla on kolme neljä lasta kotona.
Tämä uusi trendi että aletaan harrastaa seksiä kun on täyttänyt 12-13 vuotta ja kun täyttää 20 vuotta kyselee suomi24;stä mikä olisi hyvä asento kun on jo kokeillut kaiken menee pikkasen överiksi!
Itse olen nyt 55v ja paljon on vielä mitä en ole kokeilut vaimon kanssa, joten kyllä meillä ainakin tulee olemaan monta onnellista seksi vuotta edessä vielä.
Odotan vaan kun eläkepäivät alkavat, silloin voi ottaa pienet panot milloin vain vaikka keskellä päivää takapihalla! Ainakin kesäaikaa.- Anonyymi
Buaahaa spede Buaahaa
- Ei ikä
Toki iäkkäämmätkin harrastavat seksiä. Ei tietysti kaikki halua, mutta jotkut taas sitäkin enemmän. Olen keskustellut erään tuttavani kanssa (70 ) ja hänellä hyrrää oikein kunnolla, vahinko vain kun vaimo ei sitä ymmärrä.
- Kokenut tietää:)
Ei 60 ole tänä päivänä vielä mikään vanhus! Taitaa kysyjä olla vielä pentuiässä ja kysymys on sen mukainen.
Kyllä kypsempi väki harrastaa seksiä ja yhdessä oleminen on paljon kypsempää ja syvempää kuin nuorena.
On aikaa keskittyä kumppaniinsa eikä makuukamariin ilmesty yllättäen mukuloita, vaan
voi häiriöttämästi olla intiimisti yhdessä:)) ja nauttia ihanasta seksistä.- ukkelson
..se menee niin, että kunnon nautinto alkaa vasta siellä 50 ja sen jälkeen. Siinä jo osataan, eikä tarvitse olla mikään duracell-pupu. Ajan kanssa, tekee hyvää, todellista nautintoa. Naiset tietty alkaa kuivumaan, mutta liukaste on keksitty....
- Joku vain.
Kysyjä 20 vuotias, eli keski-ikäiselle varmasti pentu vielä. :D
- 68 v
vielä maistuu n. 3 – 4 kertaa viikossa
- elämää nähnyt
72v 1-2 kertaa viikossa ja hyvää on
- Anonyymi
elämää nähnyt kirjoitti:
72v 1-2 kertaa viikossa ja hyvää on
Buaahaa kurppa Buaahaa
70 v noin kerran viikossa,joskus innostuu sen parikinkertaa.laukeamista huomattavasti parempi pitkitellä kuin nuorena,ja sen myös huomaa naisenen tykkää useampi kerta peräkkäin ei sit taho onnistua,näillä mennään ja tyytyväinen olen
- Anonyymi
M70 ja N62 ja hyvää seksiä joka päivä, ei liukastetta, lääkkeitä tai muita vippaskonsteja. Jos on viriili ja seksi kiinnostaa, kyllä se näissäkin vuosissa vielä hyvin onnistuu. Toivottavasti mahdollisimman pitkään voimme nauttia seksistä ja toisistamme!
- Anonyymi
Kyllä kiinnostaa seksi nainen 68v viriili kurvikas reipas.Mies 75v. Viriili makkarissa vauhtia on.Nauretaan kuinka ihanaa on kukaan ei tiedä.Kova veto ja kipinoi ihanaa.
- Anonyymi
Spedellä taas sekottaa buaahaa
- Anonyymi
Onko seisokki joka kerta hyvä vai meneekö puolikovana toisinaan. Onko rouvalla pillu vielä tiukassa kunnossa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Spedellä taas sekottaa buaahaa
Juu sää piripää oot niin sekasin kuin vain idiootti voi olla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Spedellä taas sekottaa buaahaa
Ukko64 tyypillinen skitsoafektiivinen tapaus avautui jälleen piip piip
- Anonyymi
Höpö höpö.
- Anonyymi
Useimmat harrastavat. Ainakin ne jotka osaavat nauttia seksistä. Ei seksi ikää katso, pöljä.
- Anonyymi
Kuka nyt minkään fossiilin kanssa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuka nyt minkään fossiilin kanssa
Nussi sä pedari pikkutyttöjä. Miehet vanhenee nopeammin,vetenkin juopot. Niillä ei enää Ei seiso 47 ikävuoden jälkeen. Maksaa kalliisti viinalla lutraamisen.
- Anonyymi
Seksi kuuluu kaikille. Myös vanhuksille. Jos nainen ei kostu niin käytä liukkaria.
- Anonyymi
Uusi seksiteatteri avautuu Suomeen! Kutsumme kaikki. Ilmoittautuminen ryhmäämme täällä 👉 http://seisinka.net/H/O7y6B5
- Anonyymi
Olen kohta 80 v ja vaimoni vähän nuorempi. Me naidaan ja nautitaan seksistä useamman kerran viikossa. Tietenkin käytettään liukuvoidetta joka kerta.
Ajattelen fantasialla miten mahtanevat tuttavani naida, niin jopas rupeaa keskikokoinen mulkku seisomaan kumman kiivaasti. Sitä jyystämistä kestää noin 10-30 minuuttia tilanteesta riippuen yleensä aamulla aamupalan jälkeen. Ollaan lähtyssaarnaja asennossa ja välillä vaimo mulkun päällä, silloin löytyy helpoimmin se vaimon herkin kohta ja sitten taas toisin päin takaisin lähtyssaarnaajalla pitkin työnnöin pohjaan saakka laueten. Voi mikä helpotus paineisiin ! - Anonyymi
Hei! Oma stream. Sisäänkäynti kaikille, jotka haluavat pitää hauskaa 👉 http://al-dzakirah.com/H/T4i2W1
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017433
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?805018- 794849
- 1324258
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan103048- 522679
- 402576
- 482229
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102211Suudeltiin unessa viime yönä
Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit211840