Ylemaksu siirtyy
3
223
Vastaukset
- yle alas!
Koko yle-maksuhan oli alun alkaenkin pelkkä farssi ja naurettavuus huipussaan. Eihän se perkele sellainen peli vetele että meidän ylettömienkin pitäisi maksella näiden yleä ylistävien pummien tv:n tuijottelut. Ainoa oikea ratkaisu on katselukortti eli vain ja ainoastaan ne maksavat ketkä katsovat. Ei kuluttajalla pidä olla minkäänlaista velvoitetta elattaa rahallisesti sellaista puljua jonka palveluja ei käytä eikä halua. Pelisäännöt on oltava samanlaiset kuin muillekin firmoille: Vain asiakkaat maksavat ja jos ei kauppa käy, lappu luukulle! Ylen konkurssi olisi erittäin positiivista.
- on maksettava
Ei tässä ole kysymys edes tv:n katselusta, vaan YLE:n säilymisestä ja YLE:läisten palkoista!
Ja maksajiksi PAKOTETAAN meidät, joiden työpaikat ovat jo loppuneet - eli suomalaiset TYÖTTÖMÄT.
Mamuthan eivät luonnollisesti maksa mitään, suomalaiset elättävät heidät jo nyt. - VARTEN:::!!111!!
on maksettava kirjoitti:
Ei tässä ole kysymys edes tv:n katselusta, vaan YLE:n säilymisestä ja YLE:läisten palkoista!
Ja maksajiksi PAKOTETAAN meidät, joiden työpaikat ovat jo loppuneet - eli suomalaiset TYÖTTÖMÄT.
Mamuthan eivät luonnollisesti maksa mitään, suomalaiset elättävät heidät jo nyt..
eikä YLE kansalaisia varten, näinhän Junkerssi meille paasaa jatkuvalla syötöllä eläimen raivollla
.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!4613059Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?3093046- 702098
Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi3401588Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota
2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-1911464- 1051223
Voisiko olla jopa niin
Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal751202Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."
Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks121107K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."
Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali81065Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.162993