On se ilo käydä katsastuksessa kun on hyny alla. Auto 7v. vanha Elantra ja ei niin mitään huomautettavaa vaikka katsastusmies yritti kaikkensa löytää vikaa ja ihmetteli vielä, että kummia autoja kun ei vain löydy mitään. Muista autoista hieman toisenlaisia kokemuksia.
Katsastus
katastus
5446
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Hyundai on hyvä automerkki.Näin on:)
Käytin maanantaina 1991 mallin mersu 190 d, eli 19 vuotta vanhan katsastuksessa, eikä mitään huomauttamista, pelkkiä kehuja. Tiistaina olin jälleen katsastusasemalla, tällä kertaa toyota hiace mallia 1992, siis 18 vuotta ikää, ei myöskään mitään huomauttamista, joten mikä suuri uutinen on, että 7 vuotias auto menee katsastuksesta läpi, vai onko se tosiaan hyundaille saavutus.
Hyundai Accent vuosimallia 1996 meni eka kerrasta läpi katsastuksessa.Näin viime vuonnakin.
6v getz läpi kehujen kanssa
nykyisin tuo katsastusmiehenkin duuni. Mukavampaahan se on tehdä kunnon tiliä itselle ja Epsanjalaisille, hymyssä suin ja pikku kehujen kera. Noilla nykyisillä katsastushinnoilla on oikeesti ihan naurettavan hauskaa olla katsastuskonttorilla töissä. Siinä pääsee palkoille niin tekijä kun sijoittajakin (onneks ulkolainen)