Onko täällä muita, jotka ovat ihastuneet tähän kaunisääniseen laulajaan ? Olipa ihanaa kuulla hänen mainio Poco poco pocola -laulunsa yli viiden kymmenen vuoden tauon jälkeen. Hän laulaa aivan virheettömästi ja vapautuneesti, ei purista yhtään. Lauluääni soljuu itsestään. Hyvä, etteivät laulunopettajat pilanneet hänen laulutyyliään.
Nyt täytyy niiden, kenellä on oikeudet hänen levyihin, tehdä pikapikaa koko tuotannosta cd-levyt, että päästään nauttimaan Suomen ,yhden parhaimmista laulajista koskaan- lauluista.
Tuula-Anneli rantasen laulut
Kukamika
2
290
Vastaukset
- Anonyymi
Ihanaa että joku muukin muistaa hänet. Olisi kiva jos joku joka tunsi hänet, kertoisi hänestä ja urastaan muistoja. Radiossa kuulee silloin tällöin, liian harvoin. Tykkään tosi paljon.
- Anonyymi
Kaunista laulua oli!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 544736
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1724286- 673902
- 1273882
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans493681Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe793508- 983051
- 542895
- 252726
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p152460