islamax

onko kukaan käyttänyt kyseistä tuotetta? auttaako yskään?
22815
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kyllä juuri käytän. Kolme kuukautta ollut yskä ja ei auttanu antibioottikaan, mutta tuo auttoi.

Äänestä

Minulla on vuosikymmenet ollut tukkoisuutta vasemmalla puolella, todettu krooninen poskiontelotulehdus. Ollut korvan takanakin vaikka kuinka ja paljon limaa. Törmäsin vahingossa Islamaxiin, joka onkin ollut luottolääkkeeni jo liman pois ajamisessa. Nyt 14 kk takana ja jonkin verran jäljellä. Onpahan ontelot tehokkaasti puhdistuneet, hitaasti, mutta varmasti. En vain ymmärrä mistä asti tätä limaa tulee. Pääasia on, että tulee. Kyllä lääkärikin, ainakin moni tästä uutteesta tietää, mutta antavat ihmisten mieluummin kärsiä kuin saavan apua vaivansa. Suosittelen sitkeän liman irrottamiseksi. Olen kokeillut apteekin vastaavia, ovat pilipalia tähän verrattuna.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tttttthhhh kirjoitti:

onko kukaan käyttänyt kyseistä tuotetta? auttaako yskään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu