Nyt täytyy taas oikein kysellä, että mihin ylivelkaantunut asuntovelallinen perustaa jatkuvan asuntojen hintojen nousun, tässä Suomen nykyisessä taloustilanteessa.
On pakko kysyä välillä kun en itse oikein tahdo löytää tai muistaa mitään faktaa tälle ennustukselle.
No niin, taas on luvassa hauskoja vastauksia ok-asukkaalta ja buhabuhahabuhaha mieheltä. On muuten kyseessä sama pelle.
On pakko kysyä välillä kun en itse oikein tahdo löytää tai muistaa mitään faktaa tälle ennustukselle.
No niin, taas on luvassa hauskoja vastauksia ok-asukkaalta ja buhabuhahabuhaha mieheltä. On muuten kyseessä sama pelle.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kyseessä olisi yks ja sama sälli.Melkoisen huvittava ja en täs tämä omakotiparempiihmine?
Jos et ite sitä titedä niin en rupea sitä kerotmankaan . Lukisit krijoja sinäkin niin oppsit etkä tulisi kusetetuksi!!
Eli kurjuus nostaa päätään Mjuule leirissä entistä enemmän.
Tässä oikea bisnis-lyrcci.
Olet alhaisin olento jolla ei ole varaa edes omiin ajatuksiin.
Voi kurjuuksienkurjuus miten minä nyt nty sekoilen.
Auttakaa ja anatkaa lääkkeet!!
niin saadaan selvää mitä yrität sanoa?
tähän kysymykseen:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/8949762
Olisiko tuhnu uskonu 40 vuotta sitten kun massa työttömyys vaivasi ja ihmiset muuttivat töiden perässä Ruotsiin, että 40 vuoden päästä palkat ovat 20 kertaa suuremmat?
Ei kai sitä sen kummemmin tarvitse selitellä kuin totuutta katsomalla.
Oma rööperin asunto 4 kuukaudessa +25% eli satatonnia. Ja nousu jatkuu, ensi vuoden loppuun toiset +25%.
Kiitos ja kassan kautta..
Mites odottelijoiden tili?
kyllä se perustuu vaan aika pitkälti siihen että pohjolassa ihmisen on asuttava jossain.
Niin kauan kuin on hlvempaa asua omassa kuin vuokralla, tätä tulee tapahtumaan, ja niin kauan on mahdollista että asuntojen hinnat kipuaa ylöspäin. Lisäksi kun katsoo statistiikkaa, niin huomaa että asuntojen hinnat ei itseasiassa ole juurikaan nousseet sitten 70-luvun. Rahan arvo on heikentynyt ja palkat on nousseet. Palkkojen nousukin on yksi seikka mikä nostaa jatkuvasti asuntojen hintoja.
Jos siis asuntojen hinnat on tiputtava, on ensinnäkin:
A. Vuokrien halvennutta todella paljon
B. rahan arvon vahvistuttava todella paljon
C. palkkojen pudottava todella paljon
D. ilmaston muututtava Suomessa niin että savimajassa pärjää
Ei, en ole kolme ja sama henkilö, vaan originelli tyyppi.