Tykyvyttömyyseläke helposti

Kyllä sen saa helposti jos on kunnolla sairas
3630
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Vuosi kelan sairaspäivärahalla ja paperit joulukuun 15 päivä 09 sisälle eteraan ,ja päätös tehtiin joulukuun 29 päivä ja ensimmäinen eläke maksettiin 8 päivä tammikuuta. Diaknoosi oli aivoinfarkti sekä astma , ikää 45 vuotta.

Äänestä
  • saitko eläkkeen toistaiseksi vai määräaikaisena?

    Äänestä

Olen kuullut, että työkyvyttömyys eläkkeelle pääsyä on tiukennettu, enkä
ole sen takia viitsinyt asiaa miettiä.
Mulla on ainakin selkäkipuja, siitepölyallergiaa, huono näkö, lättäjalat,
jatkuvaa väsymystä ja valkosormisuutta.
Mitään tuloja ei ole, koska en ole työelämässä, enkä jaksa tuota työvoimatoimiston
harjoittamaa työharjoittelu pompotusta enää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Näin on ! kirjoitti:

Kyllä sen saa helposti jos on kunnolla sairas

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu