Kyllä nyt on meidän varakkaiden omistusasujien mitta (24 cl) täynnä mitäpä muutakaan kuin parasta X0:ta mitä Handelista saa! Kaadetaan pitkään ja kapeaan Iittalan lasiin, sekaan muutama jääpala ja naatiskellaan varaavan takan loimussa! DVD-soittimesta tulee Bumbtsibumin 7 parasta jaksoa ja kaunis vaimo paistaa sisäfilepihviä piukka pylly pyörien. Suloiset lapset ovat jo nukkumassa ja elämä hymyilee kaikin puolin. Lumet sulavat harjakatolta itsestään ja toinen citymaastureista päivitetään kohta uuteen malliin. Korkoprosentti pysyttelee sitkeästi alle yhden prosentin eikä muutosta huonompaan näy.
Kuinkas tuhnujen luona, paljonko vuokraisäntä alensi vuokraa korontarkistuspäivänsä johdosta?
Kuinkas tuhnujen luona, paljonko vuokraisäntä alensi vuokraa korontarkistuspäivänsä johdosta?
Vastaukset 18
Vanhimmat
Silloin kun varaa on ostetaan vain ja ainoastaan kalleinta ja saadaan parhainta! Loisto kirjoitus!
Omistus asuminenhan tällaisen ökyilyn mahdollistaa, mutta olo on onnellinen!"
Meillä samanlaiset puitteet! Xota, nunna uunia, thaikkuvaimoa, suomisoffaa, iittalaa,... xoota sen verran juotu, että saa nähdä pysyykö isäntä pystyssä kun illalla tulee puolen yön jälkee Steven Seagullin elokuva! Loisto elokuvia!
Kuitenkin, onkohan oikeasti nää idiootit oikesti onnellisia? jos täällä pitää kehua? epäilen pahasti. Nuo heidän vaimonnsa kuitenkin nussii toisten miehiä kun miehet selkänsä kääntää ja nää typerykset ei sitä edes tajua. Huumoria!
Mulla tiiliuuni ja olen onnellinen siitä huolimatta, en tarvitse nunna uunia idiootit enkä thai vaimoa.
Mahtavasti täräytetty kerta kaikkiaan! Ja jos pystyssä ei pysytä niin sitten ryömitään! Tai ollaan jopa alla! Kiäh kiäh! Näin meillä tyylikkäissä charmeissa!
Ei saa nimitellä ketään, ei ainakaan sivistyneitä omistusasujia varaavine takkoineen.
omakotiparempiihmine on nyt kohta unten mailla jonka jo arvasinkin.esauskselle muuten tiili uuni on oikeeesti amattilaisen tekemänä huippu hyvä,se tehdään ammatti muurarin kädellä,nunna uuni tai tulikivi nehän on samaa paitsi tulikiviven on hiukan heppoisempi myös savonrannankivi melkoisen samanlaisia,ongelma on niiden kasaus ,kun kuumentaa kunnolla uunit ei ole enään entisensä niiden kasaus on suuniteltu heikosti eivät todellakaan kestä suuria lämpöjä.Itse jos teetätän uuniin tai takan se on tiili edullinen ja erittäin toimiva vuosikymmeniä.
illalla. Tai ainakaan ei ole mitään muistikuvaa koko elokuvasta! HEH!
Mutta eipä haittaa! Kunnon omistusasujalla on viimeisen päälle kodinelektroniikka kohdallaa. Vain parasta, vain parasta! Ja voin katsoa nyt Steven Seagullin leffan tuosta Humaxin digiboksista 47 tuuman LG:n välityksellä! Naic!
Mutta sitä ennen aamiaisita XO:ta Tropic-applarilla ja pari kunnon ruisvoileipää, päälle Edam-juustoa(Valio!) ja keittokinkkua (HK!) ja kunnon pannullinen kunnon kahvia (Kulta Katariina!")
Joten hyvissä ja laadukkaisssa merkeissä alkaa porvarillinen viikonlopun vietto täällä Parempien Ihmisten Pientalo Alueella Omistusrivarissa!!!½
Mitenkäs tuhnuilla vuokrakasarmissa? Onko yläkerran 12 henkisen somaliperheen pojat jo viidettä tuntia pelanneet jalkapalloa yläkerrassa ja rappukäytävässä? Naapurin pirihuoralla jo aamun puolen tusinaa asiakasta täyteen? Alakerran sekakäyttäjäpariskunnan mies tullut ketjutupakoimaan parvekkeelle vaimonsa hakkaamisen välissä? Talbot Horizon edelleen lumikasan alla parkkiksella? HEHHEHHEHEHH!!!!
ROoman Sherfiffi
"Itse jos teetätän uuniin tai takan se on tiili edullinen ja erittäin toimiva vuosikymmeniä."
Ollos huoleton: ei sun vuokraläävääsi semmoista anneta kuitenkaan laittaa.
Meillä on alakerrassa tämmöinen Uuniseppien tuote:
http://www.uunisepat.fi/WebRoot/521328/MOSS_Product_menu.aspx?id=1069164&Product=Erkkeri Nostalgia&Model=Klassikko
Ja yläkerrassa jotul:
http://www.omakotimaailma.fi/takkamaailma/tuote/?id=1207
Sopivat oikein hyvin kartanomaiseen kotiimme.
Juuri noin minäkin teen! Saan nauttia monena iltana samasta leffasta uutena, kun en muista edellisestä katselusta mitään! Kun on hyvä leffa, niin siitä saa moninkertaisen määrän iloa!
Aamuterveiset
ok-asukas
Mutta päivitä nyt hyvä mies noi töllöttimesi suuremmiksi, vai eikö tila riitä . Meillä makuuhuoneessa 52" LG telkku ja olohuoneessa videotykkisydeemit. Yhdessä huoneessa 42 tuumainen,takkahuoneessa 21(putkimalli vielä), keittiössä 21" ja parissa huoneessa vielä 37" töllöt.
Tällaista on porvarillinen meno Omistus Asunnossa:
-Eilen katsomatta (ehkä) jäänyt Stewen Seagullin elokuva katsottu tallentavasta digiboksista 47 tuuman LG:llä, jossa HD-valmius. Varmuutta oliko leffa HDnä ei ole.
-Päätin yllättää iltapäivällä töistä palaavan thaikkuvaimon laittamalla ruokaa. Sivistyneissä perheissä myös miehet kokkaavat a-luokan liharuokia. Teen kevytjauhelihasta (sivistyneissä perheissä ajatellaan terveyttä), enkä mistään sikanaudasta mureketta uuniin. Osaako kukaan muuten neuvoa kuinka pitkään murekkeen pitäisi muuten kohota ennen uuniin laittoa? Nyt ollut tunti ja vartti tuossa pöydällä, mutta ei ole vielä kohonnut. Unohtuiko joku ainesosa?
Suunnitelmissa:
-Sitten kun thaikku vaimo palaa töistä syödään lihamureketta maukkaan pastamakaronin kanssa. Thaikku vaimo siivoaa sitten jäljet keittiöstä (Siihen hommaan miehet ei sorru). Tämän jälkeen thaikku vaimo palkitsee courmetpäivällisestä antamalla fjönttaa SuomiSoffalla Nunnauunin romanttisessa kajossa. Tämän jälkeen palkitsen itseni isolla lasillisella (IIttala) X.O.ta!
Tällaista täällä Omistus Asunnossa! Porvarillisissa merkeissä (Xo. LG. IIttala, kevytjauheliha, HD, Seagull, Nunnauuni, pastamakaroni)
Reooman Sherffi
Kysyin asiaa kauniilta vaimoltani ja hän kertoi, että kohoaminen alkaa vasta kahden tunnin päästä, koska murekkeessa on niin vähän hiilihydraatteja. Parhaat kokit kohottavat mureketta 4-5 tuntia murekkeen koosta riippuen.
Samalla voi kurlata X0:Ta jos on mies.
On mullakin väritelkkari Asa 26 tuumaa. Hyvin on pelannut jo 18 v. Ladassa kyllä vikoja on piisannut. En saanut läpi katsastuksesta. Jousi poikki ja jarrukengät sökönä. Katsotaan jos kesällä sitten sais rahaa sen korjattua. Minkämaalaisia ne on LG telkkarit? Olen nähnyt niitä tuolla prismassa. Kesällä sitten pyöräillään siellä teidän varakkaalla omakoti alueella. Taidan tulla joku lauantai teille, kun te grillaatte sisäfilettä. Hajun perusteella kyllä sinne löydän.
eilen jo ennen puoli yhdeksää! Tuli pa otettua sittenkin osaa siihe punikkiviherpiiperoiden Aerth Houriin! HEHEHHEHHE!
Mutta ei kun X.OTa koneeseen ja uuteen nousuun!!! Heikun keikun! Me Omistusasujat!!!
Ovet säppiin, savukkeet sammutetaan, kiitoon, nousuun ja pelti kiinni! Seutulan ok-asukkaalta kuultua!
Ollaan vissiin korkein inkarnaatio mitä homo sapiensista voi tulla! Ja tuhnuille tiedoksi, nyt en puhu homoseksuaalisuudesta! HAH!
Tuli X0:ta kurlattua sen verran, että pari kertaa kuukahdin lumihankeen postilaatikolla käydessäni. Naamioin tietysti sen jumppaliikkeeksi ja nostelin käsiäni ylös alas. Kulissit täytyy säilyttää.
Mutta nyt vielä pari X0:ta ja sitten kuuntelen hyvää musaa, nimittäin Frederikkiä, ja nautin elämästä. Huomenna täytynee mennä etätöihin, sillä citymaasturin rattiin en arvaa hypätä. Mutta hoituu ne hommat kotonakin ja kaikki menee nappiin jälleen kerran. Asiallista menoa täällä parempien ihmisten pientaloalueella. Kaunis vaimokin tykkää kun rutiinit säilyy! Pystykoirasta nyt puhumattakaan (Suomen rotukoira).
Rroman sherifi \ ok-asukas
"Huomenna täytynee mennä etätöihin, sillä citymaasturin rattiin en arvaa hypätä. Mutta hoituu ne hommat "
http://www.youtube.com/watch?v=xW9VBLH-0_s
"Kuinkas tuhnujen luona, paljonko vuokraisäntä alensi vuokraa korontarkistuspäivänsä johdosta?"
Toi oli niin lol, että putosin penkiltä.
Korot voi nousta ja laskea, mutta vuokrat halvemmin laskee. Tosin opiskelijasoluista ja esim Y-säätiön alkoholistiasunnoista löytyy kyllä kohtuuhintaisia vuokra-asuntoja.
,, ja koko päivän. Etkö harrasta mitään? Olet onneton yksiössäsi ja unelmoit olevasi normikansalainen omassa(tai ainakin velkaisessa) asunnossa?