Simini pään päällä pörrää kärpäsiä?

Mistäs tämä johtuu? Pörräävät siis simin päällä, eivät ole irrallisia eikä niitä voi siis poistaa move_objects on-koodilla. Kaikki tarvepalkit ovat täysillä (käytin em. koodia) ja suihkussa käyminenkään ei auta. Mistä johtuu? Salvia-kynttilöistä?
3278
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

En oo ihan varma tästä, mutta saveta ensin peli,
sitten paina c sift ctrl ja kirjoita siihen vihreään laatikkoon move objects on(tai jotain sinne päin, en muista koodia ihan tarkasti)
sitten poista simisi.
Paina sitten alhaalta simisi naaman kuvaa.

Äänestä
  • kannattais käydä välillä suihkussa!

    Äänestä

  • esko kirjoitti:

    kannattais käydä välillä suihkussa!

    Hän juuri sanoi että kokeili kyseistä koodia jo, samoin suihkua.Omasta puolestani en osaa valitettavasti auttaa...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Buffy kirjoitti:

Mistäs tämä johtuu? Pörräävät siis simin päällä, eivät ole irrallisia eikä niitä voi siis poistaa move_objects on-koodilla. Kaikki tarvepalkit ovat täysillä (käytin em. koodia) ja suihkussa käyminenkään ei auta. Mistä johtuu? Salvia-kynttilöistä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu