Elikkäs menen ensi viikkona Helsinkiin keikalle. Liput on jo ostettu, mutta en ole varma pääsenkö Helsinkiin!
Rahaa on hotelliin muutamaksi yöksi, mutta pääseekö mihinkään hotelliin ilman täysi-ikäistä? Käykö mihinkään hotelliin käteinen? En välitä pahemmin hinnasta, kunhan johonkin pääsee yöksi.
Ja ikää oli 14.
Alaikäiselle hotellimajoitusta?
4
952
Vastaukset
- keikan heittoa
mitäs keikkaa se 14v oikeen heittää, kuulostaa pahalta.
- Enymmärräen
Vanhempasi ovat valmiita laskemaan 14-vuotiaan yksinään Helsinkiin pariksi yöksi jonkun bändin keikalle? Eivätkä ole ollenkaan huolissaan missä nukut nuo pari yötä, vaikka reissusi on jo ensi viikolla?
Kyllä monet lapset ja nuoret ovat Suomessa TODELLA heitteillä. Aivan käsittämätöntä. - samuri
taitaapi olla LM.C:n keikka kyseessä. joka tapauksessa, hotelliin saa yleensä majoittua alaikäisenäkin, hostelliin pitää olla täysi-ikäinen. Pyydä vanhempia soittamaan johonkin stadin hotelliin ja varaamaan huone ja sano että tyttö tulee sinne pariksi yöksi.
Mistä olet muka rahaa saanut niin paljon että keskustassa voit majoittua? huone maksaa 50 e ylöspäin per yö, olit sitten missä v päin stadia tahansa.
Plus että taidat olla karkaamassa kotoa, kun kerran vain käteisellä aiot maksaa, hotellissa kysytään AINA henkkarit, turha sinne on silloin edes yrittää.
Ja te muut, itse aloitin festareilla ja keikoilla käymisen n.9 vuotiaana, ensin äidin kanssa, 13-vuotiaasta asti olen festareilla ja keikoilla yksin käynyt, silloin tällöin mutsi mukana kun on itsekin samoja bändejä halunnut nähdä.- anonyymisevaa
Mitä järkee syytel lasta ja sanoa et se on karkaamassa?! Turhaa syyllistämistä mielestäni!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell2184972- 1892693
- 671572
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss521400Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa91272Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?991268- 1321237
Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1091174Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a1511166- 791155