"ammattipelurit"

lähiomainen

Mitenkähän he, useimmiten naiset menevät parisuhteeseen pelurin kanssa. Eikö tulevaisuus näytä turvattomalta jos ja kun ei ole muuta ammattia kuin pokeri. Uskaltaako siihen rakentaa perhettä esim. tehdä lapsiakaan. Olisi mielenkiintoista kuulla asianomaisten mielipiteitä.

3

1418

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • non pro

      Aki pyysing on toistakymmentä vuotta elättänyt perheensä pokerinpeluulla. Hänen vaimonsa pelaa myös. Ja sitten on tietysti Patrik Antonius. 2 lasta ja asuu Monacossa. Suomen parhaiten tienaava ammattilainen. Jos miehesi pelaa ammatikseen niin varmaan kannattaa ainakin vuosi seurata tuloja ennenkuin teette lapsia. Yksi tärkeä asia ammattilaisuuteen liittyen on pelikassanhallinta.

      • PlusEV

        Helpin Juhalla on vaimo ja lapsia. Eli aika monella pokeriammatilaisella on perhe. Tosin minulla ei ole vuotta pidempää suhdetta ollut. Välit ex tyytöystävän kanssa meni poikki ihan muista syistä ei pokerin takia.


    • Tuntuu olen kaikilla pokeriammattilaisilla jotka tunnen laspia. PL minä joka en ole mikään rikas ammattilainen eli pelaan pinempiä pokeri pöytiä ammatikseen. .

      Antonius naimisissa kaksi tytäertä.

      Hellppi on perhe ja laspia.

      Sahamies on vaimo ja yksi lapsi.

      Kyllönen meni n. vuosi sitten naimisiin ja tuore isä..

      Whalpeck on laspia.

      Pyysing eronnut, mutta on viissin jo aikuiset lapset.

      Vuoksenmaa naimisissa ja neljä lasta.

      Eli lähes kaikki. Paitsi minä, mutta varmaan johtuu siitä, että en pelaa isommissa peleissä enkä ole miljonääri enkä julkisuudessa eikä kukaan tiedä kuka olen, mutta tälläiset huippelaajat julkisuudessa olevat pokeri mijonäärit vetävät kyllä naisissa näköjään kiinnostusta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      351
      1477
    2. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      114
      1206
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      115
      1075
    4. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      22
      837
    5. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      116
      831
    6. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      822
    7. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      18
      460
    8. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      38
      444
    9. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      91
      433
    10. Nainen, tää meidän juttu ei ole ohitse

      Ennen kuin lihava nainen on laulanut.
      Ikävä
      36
      423
    Aihe