..siskoni kanssa lähtöä interreilille. Alustava idea olisi lentää Portugaliin ja tulla ylöspäin Espanjan ja Ranskan kautta, luultavasti Saksaan josta sitten Suomeen. Ensikertalaisina ajattelimme tuota 5/10pv Global Passia. Millaisia suunnitelmia muilla on kesän reilille? Missä on hyvät nähtävyydet, hostellit, ruokapaikat jne?
Haaveilemme...
Ellu*
2319
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
eikös tuo ole rahan hukkaa, jos reissun aioitte tehdä 5 päivässä, eihän siinä ehdi ede pysähtyä. mieluummin sitten vaikak edestakainen lento ja 5 päivä oleskelu portugalissa.
Kun nyt kysyit muiden suunnitelmia niin meitä taas ei tuo läntinen Eurooppa juurikaan kiinnosta. Ensi kesä menee taas automatkalla, mutta seuraavana saatamme hyvinkin lentää Italiaan ja lähteä sen jälkeen junalla Budapest-Bratislava-Krakova-Wroclaw-Berliiniakselille, reittiä ei vielä sen kummemmin ole suunniteltu.