http://www.mtv3.fi/uutiset/rikos.shtml/arkistot/rikos/2010/03/1088446
Niin siinä sitten vaan kävi !
Nyt ei voida tuomita veropetoksestakaan linnaan jos on määrätty veronkorotus.
Näinhän kävi Frykmannille, saa kovat korvaukset valtiolta kun joutui istumaan 3 vuotta, turhaan.
Kyllä Hannu kiermurtelee muistakin syytöksistä irti, äö.170, mitähän syyttäjillä 40-100 ?
Eivät varmaan osaa saapastakaan tyhjentää vedestä vaikka pohjaan on laitettu ohjeet..
Niin siinä sitten vaan kävi !
Nyt ei voida tuomita veropetoksestakaan linnaan jos on määrätty veronkorotus.
Näinhän kävi Frykmannille, saa kovat korvaukset valtiolta kun joutui istumaan 3 vuotta, turhaan.
Kyllä Hannu kiermurtelee muistakin syytöksistä irti, äö.170, mitähän syyttäjillä 40-100 ?
Eivät varmaan osaa saapastakaan tyhjentää vedestä vaikka pohjaan on laitettu ohjeet..
Vastaukset 11
Vanhimmat
Painovirhe tekstissäsi. Hannun luvun edestä ykkönen kuuluu syyttäjän 40- eteen.
Oikeustieteen kanditaatin paperit ei irtoa 140 kg penkkipunnerruksella.
Käyt nyt vaikka itse Mensan sivulla ja lue miksi äö 170 on huuhaata. Tämmönen on pari vuotta sitten arvioitu parivuotiaalle vauvalla ja sekin oli redusoitu tähän ikään ts. arviota vaan.
Miksi joka asiasta pitää aina esittää megalomaaninen valhe. 130 - 140 äö olisi jo huippulukema, mutta eihän se näille tupauunoille piisaa. Sitä pitää voitto olla vähintää 400% vuodessa ja Kultasydämen äö:kin maa'ilma suurin.
Ja 170 äö kaverille, joka ei ole oppinut englantia puhumaan vaikka pitäisi olla valuuttakauppaohjelmistojen huippuosaaja. Kouluista hän on onnistunut suorittamaan jonkin aikuiskoulutuskeskuksen kurssin. Väitän, että noin korkea äö olisi paistanut läpi jo ala-asteella ja kaveri olisi väistämättä suorittanut jossain välissä muiden puuhien ohella ylemmän korkeakoulututkinnon, hän ei olisi voinut siltä välttyä mitenkään. Se olisi ollut hänelle hupaisaa ajanvietettä.
WC:ssä keski-äö on reippaasti alle sadan, ja äö:n keskihajonta on vähäinen.
WAIS on maailman käytetyin ammattilaisten käyttämä älykkyystesti, jota käytetetään työvälineenä moneen tarkoitukseen(standartoitu). Sen mukaan minun älykkyyteni olisi täysi 200. Jos siis unotaisin kertoa, että tiedän vastaukset ja osaan muutenkin sen testin rakenteen.
Ei mene näin. Korkean ÄÖ:n omaavia henkilöitä on kaikissa ammateissa ja sosiaaliryhmissä. Käy edelleen Mensan sivuilla, jos asia kiinnostaa.
Se voipi olla niinkin päin, että korkea ÄÖ on vain haittaa koulunkäyntiä. Siinä tule ilmiö, että valmiiksipureksittu ja luokiteltu tietoa ei kiinnosta pätkääkään koulussa.
Se on selvää, että kaikilla koulutustasoilla on erilaisella älykkyydellä varustettuja ihmisiä. Myös väitelleissä on keskinkertaisen älykkäitä. Sitkeys ja periksiantamattomuus on tärkeämpi kyky kuin keskinkertaista korkeampi älykkyys. Uskon kuitenkin, että korkeampi älykkyys ja korkea oppiarvo korreloivat. Samoin uskon, että ammatillinen aikuiskoulutuskurssi koulutustaustana ja hyvin korkea älykkyys korreloivat negatiivisesti.
Jos ihminen on henkisesti terve ja arvoiltaan taloudellista menestystä arvostava sekä äärimmäisen korkean älykkyyden omaava niin hän myös menestyy taloudellisesti paljon handea paremmin. Myöskin äärimmäisen älykäs ihminen saattaa kokea koulutuksen turhaksi ja liian typeräksi puuhaksi, silloin hän ei missään tapauksessa käy ainakaan aikuiskoulutuskurssia.
Hande voi olla ihan fiksu tyyppi, todennäköisesti onkin, mutta huippuälykkääksi hän selviää elämässään liian kehnosti. Uskon hänen olevan paljon lähempänä keskivertoa kuin huippuälykkyyttä. Puhe huippuälystä on samaa petoksen taustatarinaa kuin muukin soopa, työhönotto rekrytoinnit, Marco ja Tiina, Sveitsin pankki ym tarinat. Niillä vain pannaan tunkkien päät sekaisin. Jonkinverran fiksu hänen täytyy olla jotta tuollaisen pilvilinnan osaa rakentaa.
Sinä nyt unohdat, että Hannun ÄO 170 pitää jakaa kolmella sillä sivupersoonat Marco ja Tiina vievät osansa.
Hannu ei omin avuin itsepesun avulla pystynyt huolehtimaan edes 10 neliön sellistä, niin miten sitten 100 miljoonan pesusta.Kyllä siinä tarvittiin viisi muuta avustajaa, jotka valehtelivat saaneensa petoksella hankitut rahat valuuttakaupasta, jota ei käyty.
Eli rankemman päälle saa ainakin 6-8 vuotta; onhan niitä rikosnimikkeitäkin puoli tusinaa.
mä lupaan Hannulle kunnon hoidon vankilassa on meinaan suhteita sinnekkin
"mä lupaan Hannulle kunnon hoidon vankilassa on meinaan suhteita sinnekkin "
Koskahan ensimmäinen lupaamasi asia, jonka olet luvannut järjestää toteutuu? HAH HAH Pelle!
Viimeksi uhosit jokeloista. Olet täydellinen urpo!
paikkakunnasta puhua se ei ole laitonta voin kirjoittaa tähän,että tehdään ylinammat
caveniuksen juuri sen niljakkeen pästä kun osuin kohdalle niin kyl lähtis!Se on muuten Hitlerin näköinen