Eräs perhe tarjosi doggia, koska aika ei riittänyt 3koiraan (sakemanneja 2, 1 doggi). Doggi ''jo'' 2,5v - sanoin, että voisimme ensi viikolla tulla kahtomaan. Eka se oli myyjälle ok, mutta meni 3h - tuli viesti, että koira löytänyt jo kodin. Taisi olla kiire saada koira myytyä pois.. hintaakin oli jopa 800€ :p
Ja koira kärsi eroahdistuksesta.
En tajua mihkä menee ihmisten ahneus - eivät ajattele koiran hyvinvointia.
Teetätetään samalla nartulla n. 1v välein pentueita, syntyy värivirheellisiä ja niistäkin pyydetään jo 1200€ :o Tuo oli jo kaiken huippu! Sittenko mainitsin asiasta ystävällisesti että sillähän saa jo näyttelykelpoisen niin veti pulttia, että osta sitten 900€ rekkaamaton pentu jostain päin Suomee.
Taisinkin lukea apulasta ilmoitusta 900€ rekkaamattomista dogeista.
Miksi suuttua asiallisesta viestistä? Ja miksi ylipäätään pyytää värisvirheellisestä moista summaa?
Rahan ahneutta!
3
816
Vastaukset
- .....
En tajunnut viestisi pointtia ...suutuit siis siitä kun koira saikin nopeasti kodin eikä sitä myyty sinulle ? Tottakai myydään jos tulee hyvä koti vastaan :P Hinnasta nyt en osaa sanoa mitään kun ei kuulu "omiin" rotuihin . Mutta ilmeisesti sinäkin olit valmis maksamaan sen 800 e jos olit koiraa katsomaankin menossa . Sekava viesti ...
- entä jos
Sillä korkealla hinnalla varmistetaan se, että koira oikeasti menee hyvään kotiin.
- minä vaan
Totta, itte en ainakaan enää pilkkahintaan myy edes ns. värivirheellistä enkä iki kuuna päivänä osamaksulla, Hinta jonka pyydän ja ostaja on valmis maksamaan> tiedän että koiraan ollaan valmiita satsaamaan eikä osteta hetken hurmiossa, että naapurin naapurillakin on ja ne on niin söpöjä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522165
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3401401Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941365- 1681271
- 681061
- 35968
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31929Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59910Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta27862Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46839