Palaan takaisin turkista niin että lennän Antalyasta Istanbuliin. Istanbulin kenttä on kaiketi tosi iso mutta millainen on Antalyan kenttä? Joskus n 20 v sitten sinne lensin mutta olin matkatoimiston lennolla joten ei huolta eikä tosiaan kentästä mitään mielikuvaa. Nyt kyseessä reittilento.
Antalyan lentokenttä
turkkiin
5529
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Sekä Istanbulin että Antalyan lentoasemat ovat helppoja kulkea. Hyvät opasteet ja netistä voit etukäteen vielä katsoa niiden kartat. Turvatarkastuksia voi olla useammassa pisteessä, mutta nekin on meidän matkalaisten turvallisuuden takaamiseksi. Mukavia lentomatkoja.
Muistathan, että Antalyasta lähden kotimaan terminaalista, joka on varmasti kansainvälistä terminaalia pienempi.
Olen käyttänyt Istanbulissa Ataturkin kenttää, siellähän on toinenkin ja jotkut yhtiöt lentävät sen kautta kotimaan lentoja. Elokuussa lennän kotimaan lennon Ataturkista (Atlasjetillä) Izmiriin. Toisella Istanbulin kentällä en ole koskaan käynyt. Antalyasta kotimaan lennot ilmoitetaan netissä lähtevän terminaali 1:stä. Toki lipusta/infotauluilta kannattaa varmistaa lopullinen lähtöterminaali. Terminaalikartan mukaan kotimaan terminaali on kansainvälisiä terminaaleja pienempi. En sen kautta ole lentänyt, mutta uskon että sielläkin on selvät pasmat. Iloista Pääsiäistä ja matkojen odotusta!
Kiitos paljon tiedoista! Toivottavasti kaikki sujuu hyvin!
itelläki vähä suklaat housuissa, kun kerran aiemmin suoralla lentänyt Antalyaan ja nyt olisi sitten tarkoitus Istanbulin kautta mennä reittilennolla... Mahdankohan eksyä :D