Tutalaiset, mihin teette...

...gradunne, tai mihin niitä ylipäänsä on mahdollista tehdä? Olisiko jollain konkreettisia esimerkkejä? Olen ymmärtänyt , että teollisuusyrityksiinhän niitä pääosin tehdään, mutta kun se on niin laaja käsite...!

Muutkin DI:t saa toki kertoa graduntekopaikoistaan!
2936
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ensinnäkin diplomi-insinöörin tutkintoon ei kuulu gradu, vaan diplomityö eli dippatyö.

Itse asiaan. Olen juuri tekemässä sitä suurehkoon metallialan firmaan joka toimii kansainvälisillä markkinoilla.

Äänestä
  • Kiitos että oikaisit virhelliset käsitykseni.. :) Ei nuo termit oikein ole hallussa, kun en tosiaan vielä opiskele missään korkeakoulussa..

    eli...lisää dippatyön tekijöitä?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuleva DI (?) kirjoitti:

...gradunne, tai mihin niitä ylipäänsä on mahdollista tehdä? Olisiko jollain konkreettisia esimerkkejä? Olen ymmärtänyt , että teollisuusyrityksiinhän niitä pääosin tehdään, mutta kun se on niin laaja käsite...!

Muutkin DI:t saa toki kertoa graduntekopaikoistaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu