Kannettava dvd tv

Moikka, kyselisin teiltä neuvoa tälläisessä asiassa. Mitenkä saisin tv:n näkymään tuossa philipsin (PET745) kannettavassa soittimessa kun sen oma pikkuinen anteeni ei riitä. En voi liittää seinäpistorasiaan koska asun kaapeli kerrostalossa. Lisäksi kysyisin tälläistä hassua kysymystä, pystyisinkö katselemaan ilmaiseksi mitään muita kuin kuin näitä tavallisia.

Terveisin tv:n ohjelmia kaipaileva
1424
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

http://www.p4c.philips.com/files/p/pet745_12/pet745_12_dfu_fin.pdf ohjekirjassa on sivulla 56 on kuva, jossa näytetään isomman antennin kytkemismallia.
1. Laita piiska-antenni paremmalle paikalle vaikka ikkunalle ja kytke se riittävän pitkällä (2-5 m) kaapelilla vastaanottimeen. Jos kuvaa ei vieläkään tule, niin hanki suurempi antenni, jonka voit laittaa sopivampaan paikkaan. Pitää muistaa, ettei esim. kerrostalon seinälle tai katolle kannata ilman lupaa laittaa.
2. Jos olet Welhon alueella, niin kytke antennikaapeli seinärasiaan ja suorita kanavien automaattinen haku. Welhon verkossa on toistaiseksi myös maksuttomat DVB-T kanavat jaossa.
3. Koska laite ei anna antenniliittimeen 5V:n jännitettä, niin antennikaapelin kautta toimintajännitteen vieminen aktiiviantennille ei onnistu. Sen kanssa joutuu käyttämään ulkoista poweria.
4. Ei taida löytyä helpolla muuta katseltavaa, sillä satelliitti vastaanottoon tarvitaan siihen tarkoitettu vastaanotin...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Dvd - Tv kirjoitti:

Moikka, kyselisin teiltä neuvoa tälläisessä asiassa. Mitenkä saisin tv:n näkymään tuossa philipsin (PET745) kannettavassa soittimessa kun sen oma pikkuinen anteeni ei riitä. En voi liittää seinäpistorasiaan koska asun kaapeli kerrostalossa. Lisäksi kysyisin tälläistä hassua kysymystä, pystyisinkö katselemaan ilmaiseksi mitään muita kuin kuin näitä tavallisia.

Terveisin tv:n ohjelmia kaipaileva

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu