Sain tuollaisen koneelleni enkä tiedä onko se nyt poissa.
Clean up antivirusA
3
277
Vastaukset
- saada vaan
Ne itse asennetaan joko, epähuomiossa tai pikkupöhnässä...Tuo on kuitenkin selvä valeohjelma.Jos jollain haluat koneen skannata sanoisin Malwarebytes,se on hyvä ja tehokas haittaohjelmien poistaja.Lataa se koneelle,päivitä ja aja täysi tarkistus. http://download.cnet.com/Malwarebytes-Anti-Malware/3000-8022_4-10804572.html?part=dl-10804572&subj=dl&tag=button
- Mozillastako
sen ilmeisesti, vaikka se oli ruudulla ehdolla. Kovasti varoitettiin, että jos suljet, niin tietokoneesi vaarantuu. Tapahtumienvalvonnassa oli monta Troijalaista ym haittaa. Skannasin F-securen online skannerilla koko koneen, eikä siellä koneessa ollut mitään. Nettiturva ilmoitti, että se on estetty.
Mistä noista nettityökaluista tietää, että mikä on turvallinen ja mikä on itse haittaohjelma? - saada vaan
Mozillastako kirjoitti:
sen ilmeisesti, vaikka se oli ruudulla ehdolla. Kovasti varoitettiin, että jos suljet, niin tietokoneesi vaarantuu. Tapahtumienvalvonnassa oli monta Troijalaista ym haittaa. Skannasin F-securen online skannerilla koko koneen, eikä siellä koneessa ollut mitään. Nettiturva ilmoitti, että se on estetty.
Mistä noista nettityökaluista tietää, että mikä on turvallinen ja mikä on itse haittaohjelma?On se,et olet äärimmäisen epäluuloinen.Kukaan ei anna mitään ilmaiseksi.Googlaa ensin ja etsi tietoa useammalta sivustolta.Yleensä juuri nuo konetta korjaavat/viruksia poistavat ovat pahimpia.Mitä komeampi banneri,sitä nopeammin pois.Tuo malwarebytes on hyvä,eikä se aiheuta ristiriitaa muiden virustorjuntaohjelmien kanssa,ei siis tarvii mitään poistaa.Minulla on täysversio,mut se estää pääsyn vähänkin mielenkiintoisempiin nettiosoitteisiin...,käytänkin sitä vain tositarpeeseen.CCleaner myös jokapäiväisessä käytössä.Petyin tudella pahasti windowsin omaan essentials virus-ohjelmaan,tuli huvikseen kokeiltua,eikä se löytänyt edes perusruudunkaappausohjelmaa,jonka malwarebytes nappasi heti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot403460Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe132848- 282514
- 421977
- 161861
- 471824
- 531799
- 551533
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola101488Missikohu edustaa nykyajan monimuotoisuutta
Puolesta vai vastaan, saako esittää pilkkaavasti jonkun toisen ihmisen syntyperäisiä ominaisuuksia? Kadulla vastaan tule2651183