Kissa rapsuttaa korvaansa nyt koko ajan, ja ravistelee päätä, ja haluaa että minä rapsutan sen vasenta korvaa, sitten kun se ravistaa päätä korvasta tulee nestettä, onko tää nyt ihan normaalia vai pitäisikö huolestua? Aiemmin ei ole ollut tätä.
Kissan korva kutiaa??
Kisuliit
41354
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
ei ole normaalia että tulee nestettä.kissallasi voipi olla tulehdus.ota heti yhteyttä eläinlääkäriin.
Ei tosiaan kuulosta hyvältä. Näkyykö korvassa jotain poikkeavaa? Joka tapauksessa kannattaa soittaa lääkäriin.
Minun kissallani oli tismalleen samat oireet,ensimmäinen e.lääkäri käski putsata korvaa,ja sanoi että siellä on vaan likaa.Siitä ei ollut apua välillä kissan vaiva paheni,ja välillä lievittyi.Lopulta kissalla paisui silmä umpeen,ja toinen e.lääkäri sanoi että sillä on koko kehon tulehdus,joka oli alkanut korvatulehduksesta. Eli kiireesti lääkäriin,kun vaiva on vielä helppo ja nopea hoitaa :)
ei näy mitään, topsillakin koitin niin ei tullut mitään, eli neste on vähäistä, nyt jo on rauhottunut ettei enään niin paljoo tee, mutta tuo korvatulehdus lääke, sen saa apteekista, niin sen varmaa koitan vielä ja katson tilannetta..