Tuossa naisessa olisi oikeaa asennetta Arkadianmäelle!
http://farmilainen.blogspot.com/
Kurpitsa-tädistä uusi kansanedustaja?
4
384
Vastaukset
- Viiden pennin Platon
Vihdoinkin joku puhuu asiaa. Bloggaus uskonnoista päiväkodeissa on esimerkiksi silkkaa asiaa. Lapseni eivät kuulu kirkkoon enkä todellakaan halua että joku päiväkoti tai koulu pakottaa heitä tunnustuksellisuuteen, oli se sitten kristinusko tai Islam. Kyllä täällä pitäisi pystyä vielä kunnioittamaan uskonvapautta mutta paatoksellisesti rasisti täälläkin vaativat kaikille joulukirkkoa, unohtaen että joukossa on meitä umpisuomalaisiakin, jotka haluamme lapsillemme uskonvapautta.
Entiedä edustaako rouva "minun" puoluettani, mutta täytyy sanoa että blogin pikainen selaaminen herätti positiivisia fiiliksiä. Erityisesti täällä suomi24.fi:ssä antaa uskoa siihen että "hyviä ihmisiäkin" on vielä tuolla jossain.- armili
eduskuntavaaleissa 2011. Että ainakin yritän päästä sinne vääntämään rautalankaa "vanhoille parroille" ja vaikuttamaan mahdollisuuksien mukaan terveyteen, sairauteen ja tietenkin perheitä koskeviin asioihin. Yksinhän ei kukaan Suomea pelasta, mutta kokemusta mulla on ainakin lapsiperhearjen elämästä, ja hyvillä perusteluilla miksi perheitä pitää tukea eri tavoi enemmän, voi saada jotain aikaan.
Lisäksi junarata Helsinki-Porvoo-Loviisa-Kotka (-Pietari?) pitää saada tekeille, jo siitä on tatpeeksi kauan haaveiltu! - Viiden pennin Platon
armili kirjoitti:
eduskuntavaaleissa 2011. Että ainakin yritän päästä sinne vääntämään rautalankaa "vanhoille parroille" ja vaikuttamaan mahdollisuuksien mukaan terveyteen, sairauteen ja tietenkin perheitä koskeviin asioihin. Yksinhän ei kukaan Suomea pelasta, mutta kokemusta mulla on ainakin lapsiperhearjen elämästä, ja hyvillä perusteluilla miksi perheitä pitää tukea eri tavoi enemmän, voi saada jotain aikaan.
Lisäksi junarata Helsinki-Porvoo-Loviisa-Kotka (-Pietari?) pitää saada tekeille, jo siitä on tatpeeksi kauan haaveiltu!Tutkailin blogiasi ja olemme kyllä saman puolueen jäseniä. Ehdotuksesi junaradasta ja huolesi lapsiperheiden arjesta on juuri voittanut ääneni seuraavissa eduskuntavaaleissa. Onneksi olkoon Kurpitsa-täti!
- armili
Viiden pennin Platon kirjoitti:
Tutkailin blogiasi ja olemme kyllä saman puolueen jäseniä. Ehdotuksesi junaradasta ja huolesi lapsiperheiden arjesta on juuri voittanut ääneni seuraavissa eduskuntavaaleissa. Onneksi olkoon Kurpitsa-täti!
Jokainen ääni on erittäin tärkeä!
Facebookissa on semmonen vapaamuotoinen kannustusryhmä Armi Arkadianmäelle, jonne voi halutessaan kuka tahansa liittyä tsemppaamaan ja ideoimaan. Mm sitä kautta ilmoittelen missä milloinkin olen tavattavissa eri tapahtumissa ja tempauksissa. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1913125
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.652713- 2032250
- 741886
- 1021803
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91711- 1061529
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2191176- 811140
- 951089