Tuossa naisessa olisi oikeaa asennetta Arkadianmäelle!
http://farmilainen.blogspot.com/
Kurpitsa-tädistä uusi kansanedustaja?
4
389
Vastaukset
- Viiden pennin Platon
Vihdoinkin joku puhuu asiaa. Bloggaus uskonnoista päiväkodeissa on esimerkiksi silkkaa asiaa. Lapseni eivät kuulu kirkkoon enkä todellakaan halua että joku päiväkoti tai koulu pakottaa heitä tunnustuksellisuuteen, oli se sitten kristinusko tai Islam. Kyllä täällä pitäisi pystyä vielä kunnioittamaan uskonvapautta mutta paatoksellisesti rasisti täälläkin vaativat kaikille joulukirkkoa, unohtaen että joukossa on meitä umpisuomalaisiakin, jotka haluamme lapsillemme uskonvapautta.
Entiedä edustaako rouva "minun" puoluettani, mutta täytyy sanoa että blogin pikainen selaaminen herätti positiivisia fiiliksiä. Erityisesti täällä suomi24.fi:ssä antaa uskoa siihen että "hyviä ihmisiäkin" on vielä tuolla jossain.- armili
eduskuntavaaleissa 2011. Että ainakin yritän päästä sinne vääntämään rautalankaa "vanhoille parroille" ja vaikuttamaan mahdollisuuksien mukaan terveyteen, sairauteen ja tietenkin perheitä koskeviin asioihin. Yksinhän ei kukaan Suomea pelasta, mutta kokemusta mulla on ainakin lapsiperhearjen elämästä, ja hyvillä perusteluilla miksi perheitä pitää tukea eri tavoi enemmän, voi saada jotain aikaan.
Lisäksi junarata Helsinki-Porvoo-Loviisa-Kotka (-Pietari?) pitää saada tekeille, jo siitä on tatpeeksi kauan haaveiltu! - Viiden pennin Platon
armili kirjoitti:
eduskuntavaaleissa 2011. Että ainakin yritän päästä sinne vääntämään rautalankaa "vanhoille parroille" ja vaikuttamaan mahdollisuuksien mukaan terveyteen, sairauteen ja tietenkin perheitä koskeviin asioihin. Yksinhän ei kukaan Suomea pelasta, mutta kokemusta mulla on ainakin lapsiperhearjen elämästä, ja hyvillä perusteluilla miksi perheitä pitää tukea eri tavoi enemmän, voi saada jotain aikaan.
Lisäksi junarata Helsinki-Porvoo-Loviisa-Kotka (-Pietari?) pitää saada tekeille, jo siitä on tatpeeksi kauan haaveiltu!Tutkailin blogiasi ja olemme kyllä saman puolueen jäseniä. Ehdotuksesi junaradasta ja huolesi lapsiperheiden arjesta on juuri voittanut ääneni seuraavissa eduskuntavaaleissa. Onneksi olkoon Kurpitsa-täti!
- armili
Viiden pennin Platon kirjoitti:
Tutkailin blogiasi ja olemme kyllä saman puolueen jäseniä. Ehdotuksesi junaradasta ja huolesi lapsiperheiden arjesta on juuri voittanut ääneni seuraavissa eduskuntavaaleissa. Onneksi olkoon Kurpitsa-täti!
Jokainen ääni on erittäin tärkeä!
Facebookissa on semmonen vapaamuotoinen kannustusryhmä Armi Arkadianmäelle, jonne voi halutessaan kuka tahansa liittyä tsemppaamaan ja ideoimaan. Mm sitä kautta ilmoittelen missä milloinkin olen tavattavissa eri tapahtumissa ja tempauksissa. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä891839Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2771703Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2921470Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1751379- 51957
- 56957
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em70937- 66914
Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40901Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤52888