LAADUISSA ON PALJON EROA!!!

2000 luvun äijä

Vertailukohteena nyt paljon puhuttu Ruka VS Tahko, löysin netistä otoksia rukan ja tahkon mökeistä, keskuksissa on paljon eroja, lähestulkoon kaikki rukan mökit on jäänyt keski-ajalle, ja olisi uusinnan tarpeessa, kun tahkolla taas suurin osa mökeistä on ns. "2000-lukua" niinkun PITÄÄKIN!

Ruka: http://image.nettix.fi/extra/houseimg/23101_23200/23170_b_bcfc15246e19b4f7.jpg
http://www.rullaatiruka.fi/custom/mokki.jpg

Tahko: http://www.lomarengas.net/serviceimages/4773/4773-1248244192815_1.jpeg
http://nettivaraamo.tahko.com/files/medium/m0511420090615033229.jpg
http://nettivaraamo.tahko.com/files/medium/o0228820040819032814.jpg

2

655

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eitahkolle

      Haloo,oletkos sä pikkupentu edes hereillä kun tämmöstä kirjoittelet,etkös tiedä että tällä sun tahkon kehumiusella sä olet vaan huono mainos Tahkolle ja hyvä mainos muille hiihtokeskuksille.

      • 16+2

        menen paikkaan jossa on KUNNON rinteet ja KUNNON mökit, rukan mökit tahtoo olla sen tasoisia että pitää mennä kalliita ravintolruokia syömään ja kaikki halvat ruokakaupat kannattaa unohtaa, varustetaso niin huonoa että hyvä kun 6 hengen mökissä riittää edes neljälle ruokailuvälineitä ja laseja, hirret vetää talvipakkasella kylmää sisälle ja arvaa vaan pystyykö semmosessa nukkumaan, NO EI !


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2415
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1387
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      76
      1210
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1137
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      855
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      800
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      688
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      83
      672
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      25
      649
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      646
    Aihe