Tänään aloin maksaa asuntolainaa. En tosin omaa, vaan minulle tuntemattoman ja aikä luotaantyötävän miekkosen asuntolainaa. Tein hänen kanssaan sellaisen järjestelyn, että hän otti lainan, osti sillä asunnon, minä menin siihen vuokralle ja maksan vuokraa sen verran että isäntä hoitaa sillä velkaansa. Hyvä järjestely johon molemmat ovat tyytyväisiä. Minun ei tarvitse omistaa ja isännän ei tarvitse köyhtyä. Suosittelen kaikille.
Aloin tänään maksaa lainaa
Lainanmaksaja
2248
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
analyysi ja esimerkki vuokralla-asumisen hulluudesta. Noinhan se yleensä toimii - lurkki maksaa ja sijoittaja rikastuu - eihän he muuten mitään sijoittajia olisikaan, sillä tarkoitus on laittaa raha poikimaan tai lurkki astumaan.
siitä että vuokralaiseni ei ole käynyt kouluja. Muutenhan hän ei suostuisi kupattavakseni ja koko vuokrabisnes kaatuisi.
En kai riko lakia kun käytän hyväksi toisen vajaamielisyyttä?