Uman juttu on täyttä paskaa ja säälin kerjäystä taas kerran. Tollasta lääkepakettia ei oo olemassa,mitä hää esittää
http://www.yliopistonapteekki.fi/fi/apteekkipalvelut/tuotteet/pages/keywordresults.aspx?keyword=synulox&pagetype=1
Ja se lääke, jok on lähinnä hänen mainitsemaa, maksaa 35ekee. Ja ELL reissu makso muka lääkkeineen 25ekee.plus tietty myös se, ku joltain tutultaan taas kerjäsivät kyydinki.
Kyllä menee niin korkeelta ja kovaa noi ulkonaliikkumis kiellon saaneen rouvan jutut, että kauankohan saa vielä ylipäätään liikkua ;;))))))))))))))
Tässä totuus ;
21
5274
Vastaukset
10 tablettia vnr 08 84 35
viivakoodi 7 046260 884 359.
Halvalla päässtiin. eläinlääkäriltä suoraan saatuna lääkkeet ovat jotkut huomattavasti edullisempia kuin apteekin kautta otetut. Joten mikä sulla taas ongelmana????
Se on moi tämä lähtee nyt just silmälääkärin vastaanotolle linja-auton kyydissä keskustaan:))- ?
Tekikö eläinlääkärinne veropetoksen?Hoiti koiranne ilman kirjanpitomerkintöjä? Muussa tapauksessa ei voi hinta olla vain 25 euroa.
- 8+6
50mg & 200mg samassa lääkkeessä? Keksi jotain parempaa.
- kiiZtos
8+6 kirjoitti:
50mg & 200mg samassa lääkkeessä? Keksi jotain parempaa.
nyt tais selvitä, miks hää onkii entinen th. - jos lie koskaa ollutkaa,ko ei lääkkeist näytä tietävä mittää
- :(((((
Et taint osaa nettiä lukea, mistä ton lääkkeen nimen kaappasit, toi 50 ei tarkota kappaleit vaa et lääkettä on saatavil eri vahvuuksii 200mg ja 50mg, noin siinä valleessas täl kertaa käi, terveydenhuollon ammattilaisel, noitaha osaa lukee iha maallikkoki.
8+6 kirjoitti:
50mg & 200mg samassa lääkkeessä? Keksi jotain parempaa.
noita ihan samalla vahvuudella.
http://www.fass.se/LIF/produktfakta/artikel_produkt.jsp?NplID=19930205000100&DocTypeID=4&UserTypeID=18+6 kirjoitti:
50mg & 200mg samassa lääkkeessä? Keksi jotain parempaa.
niin sisältää Amoxicillin klavulansyra 50mg ja 200mg
- menikö perille
8+6 kirjoitti:
50mg & 200mg samassa lääkkeessä? Keksi jotain parempaa.
http://spc.nam.fi/indox/nam/html/nam/vetspc/4/222054.pdf.
Lue tuolta, ennenkuin olet niin helvetin viisasta, ehkä ymmärrät, että siinä YHDESSÄ tabletissa on KAHTA eri ainetta, joiden määrä tuossa ilmoitetaan. - SH:oo
kiiZtos kirjoitti:
nyt tais selvitä, miks hää onkii entinen th. - jos lie koskaa ollutkaa,ko ei lääkkeist näytä tietävä mittää
entinen terveydenhoitaja ?
Apuhoitajana se on väittänyt olleensa joten ihan eri asia.
Vai joko siitä on omien hallujensa kera tullut TH:ookin ??
TH:oo perustuu SH:oon tutkintoon...
http://www.terveydenhoitajaliitto.fi/fi/edunvalvonta/koulutuksellinen/perustutkinto ? kirjoitti:
Tekikö eläinlääkärinne veropetoksen?Hoiti koiranne ilman kirjanpitomerkintöjä? Muussa tapauksessa ei voi hinta olla vain 25 euroa.
Kuittikin on meillä. ei kai kuittia anneta jos veroittajaa huijaa.
kysyä jotta saisitko el.lääkärin nimen ja puhelinnumeron jotta voisit vielä soittaa ja kysyä onko reseptiä kirjoitettu kun nuin kamala kiinnostus sulla on asiaan. tai mitä jos vaan huolehtisit omista asioistasi?
- g-pula-aho
Synulox vet 200 mg/50 mg tabletti:
Vaikuttavat aineet: Amoksisilliinitrihydraatti vastaten 200 mg amoksisilliinia, kaliumklavulanaatti
vastaten 50 mg klavulaanihappoa.
Tämä on nk. mikrobi yhdistelmälääke!
Ihmisillä vastaavanlaisia lääkityksiä! - 5+17
tapa jollakin tai joillakin puuttua johonkin pikkuseikkaan ja tarttua siihen kiinni kuin
hukkuva oljenkorteen. Mitähän tälläisellä käytöksellä yritetään (itselleen?) todistaa?
Mitä sinä yrität nyt todistaa?- Mitä sinä yrität nyt
Sinulla on kummallinen tapa puuttua johonkin pikkuseikkaan ja tarttua siihen kiinni kuin
hukkuva oljenkorteen. Mitähän tälläisellä käytöksellä yrität (itsellesi?) todistaa?
Mitä sinä yrität nyt todistaa? - 20+19
kun ei ole muutakaan tarjolla. -Uma lähti kello 12 bussilla kaupunkiin.- EI OLE MAHDOLLISTA TARKASTIN
TURUN LIIKENNELAITOKSEN SIVUILTA ETTÄ BUSSI LÄHTI VASTA KYMMENEN YLI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Siinä esimerkki tuosta sairaudesta.
- ....................
sae hyvä että joku jaksaa nähdä noin paljon vaivaa...taitaa google olla kovasti käytössä kun joka sanaa sieltä etsit aamusta iltaa...ei taida olla kaikki kupit kaapissa..????
- ++++++
Siul si on pelko persiis, ku google paljastaa valhees.
Valehtelijan elämä on rankkaa, kun pelko on kiinijäämisest kova. - .................
++++++ kirjoitti:
Siul si on pelko persiis, ku google paljastaa valhees.
Valehtelijan elämä on rankkaa, kun pelko on kiinijäämisest kova.sulla kaikki ihan kunnossa? kannattaisiko harkita ammattiauttajan apua???
- ?=?
aikast noppeest sie siel silmä lääkärisä kävisi.onx seki teil naaåpurisa ?
- ....................
?=? kirjoitti:
aikast noppeest sie siel silmä lääkärisä kävisi.onx seki teil naaåpurisa ?
ottaa aamulla lääkkeesi? sen verran vaan huolestun että jutuista päätellen että et...niin kannattaa nyt ottaa ettei sun taas tarvitse lähtä sinne suljetulle.. et olisi sitten piristämässä meidän päiviä...........
- Anonyymi
Synulox vet. 200mg/50mg
Amoxillin./avid.vlavulan.
Eläimille
Oma koirien läke ja voimassaolo huhtikuu/2021
Kokonaonen tabletti on sen 200mg, mutta meilläkin määrtty osia päälle ( tabletin yksi neljäsosa siis sen 50 mg)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2323017Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1972646Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1121263Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1411218- 721126
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait3001121Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka3721091Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831065Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a211015Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä
Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin8883