Langkawi / Hotelli Holiday Villa

Pantai Tengah

Matka ensivuoden maaliskuussa. Onko kokemuksia tästä hotellista? Kiitos vastauksista =)!

3

831

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kotkakallio

      Katsopa tripadvisor sivuilta ko hotellin asiakasarvostelut kuvineen.
      Keskimääräinen kuvaus vastaa hyvin todellisuutta.
      Ei paras muttei huonoinkaan vaihtoehto.
      kohtuuhintainen.
      Tiesitkö muuten että malaijin kielellä LANG tarkoittaa kotkaa ja KAWI kalliota?

      • ----------

        Tammi-helmikuussa oltiin Holiday Villassa. Esitteiden hotelliluokitus ei pidä paikkaansa. Huoneet on nuhjuiset ja kuluneet. Hotellin baari ei todellakaan vedä puoleensa ja respa on mitäänsanomaton.

        Antaisimme pisteet altaalle, joka oli iso. Jos haluat saada aurinkotuolin allasalueelta täytyy sinun olla ajoissa liikkeellä. Rannalla on mukavasti tilaa ja rantatuoleja on hyvin saatavilla aamupäivällä.

        Kerran söimme hotellin aamupalan, joka oli kallis siihen nähden mitä söimme. Sellanen perus aamupala. Hotellissa siivous toimi moitteettomasti ja hotellissa oli ystävällinen palvelu. Taksipalvelu oli nopeaa ja sujuvaa.

        Hotellia vastapäätä on Cactus ravintola, jossa kävimme lähes joka aamu - suosittelen. Maukkaita aamupaloja.


    • Matre

      Holiday Villa oli meistä kohtuullisen hyvä hotelli (ehkä 2,5 - 3-), paikka oli rauhallinen ja ranta mukava. Kuluneisuutta oli, mutta meille sattui ihan siisti huone altaan läheltä.
      Pidimme enemmän nimen omaan Pantai Tengahin ranta-alueesta, ei ollut onneksi "rättikauppoja" , vaan ruokapaikkoja ihan sopivasti ja minimarket hotellin lähellä. Pitkä miinus oli ympäristön epäsiisteys, vaikutti siltä, että parempiakin aikoja on Langkawilla eletty.
      Yhtenä iltana söimme hotellissa buffee-illallisen ja olimme positiivisesti yllättyneitä.
      Palvelu oli hotellissa hyvää ja ystävällistä. Huone siivottiin joka päivä hyvin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6278
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      350
      5764
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      2763
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      107
      2198
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1888
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1744
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1633
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1290
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1197
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1088
    Aihe