Liisa Vanhala...

Hei! osaako joku rehellisesti kertoa minkälainen työnantaja on kyseinen myyntifirma? Maksavatko pohjapalkkaa- ja minkälaista, entäpä bonarit. Kannattaako laittaa työhakemusta? Olen kyllä joskus työskennellyt puhelinmyyntityössä joten tiedän, että joutuu tosissaan työtä tekemään.
4575
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

joo ilmeisesti lehtimyyntii. enempi en minä osaa kertoo. ilmeisesti ihan ok...

Äänestä

ihan hirvee paikka. Huijaavat asiakkaita ja pomo huutaa kokoajan ja valittaa että puhu lujempaa, huuda vaikka mutta älä anna asiakkaalle periksi! Ensin sanotaan että joo täällä liisa vanhala oy:ssa tuemme työntekijöitämme. Paskan marjat, enemmänki vaan huudetaan jos ei saa heti ekana päivänä myytyä parilla sadalla. Ja palkkaa saat alle 2e tunnilta, jos et saa myytyä 290 eurolla päivässä, joka on aika vaikea saada myytyä... joskus tulee niitä päiviä ku kukaan ei osta.. että kiva sillon tehdä ilmaseksi töitä.

Äänestä
  • Nämä on niitä riistokapitalismin tuomia ilmiöitä nämämä liisavanhalat.Pysykää kaukana.Suomessa viimeisten porvarihallitusten aikana niille on ollut hyvä kasvualusta.Tilanne vaan pahenee.Kyselkää ihmeessä tietoa esim. ammattiliitoista.

    Äänestä

Joskus olin siellä töissä, työkaverit oli ihan mukavia ja ei se pomo silloin ainakaan mikään yletön kusipää ollut. Mutta palkka oli tosiaan ihan perseestä, jos et saanut myyntiä niin ilmatteeksi sitten istuit siellä päin, ja sehän vähän harmitti. Ylemmälle kirjoittelijalle haluaisin sanoa, että mieluummin sitä tekee vaikka paskaduuniakin kuin sossun rahoilla yhteiskunnan elättinä on. Tuntuu että nykyään ihmisiltä on todellisuuden taju hävinnyt tässä asiassa, ihan kuin sitä sossun rahaa jostain maagisesti vaan tulee loputtomasti vaikka kaikille ihmisille.

Ja Liisa Vanhala on toiminut Iisalmessakin jo yli 10 vuotta eli taitaapa olla ihan tuon Punamulta-hallituksen aikaisia puljuja. Hankala vetää porvareita tähän mukaan. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


työhakemus kirjoitti:

Hei! osaako joku rehellisesti kertoa minkälainen työnantaja on kyseinen myyntifirma? Maksavatko pohjapalkkaa- ja minkälaista, entäpä bonarit. Kannattaako laittaa työhakemusta? Olen kyllä joskus työskennellyt puhelinmyyntityössä joten tiedän, että joutuu tosissaan työtä tekemään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu