Hei!
Jäin hoitovapaalle lokakuussa 2009, jolloin lapseni oli n. 7-8kk.. Tammikuussa tipahti luukusta paperi, jolla voi hakea alle 1,5v. lapsen hoitotuen korotusta (n. 45e) Helsingissä. Laitoin paperit tarvittavine liitteineen kaupungille menemään. Mitään päätöstä ei ole kuulunut eikä korotusta vieläkään maksettu eli ymmärtääkseni lokakuusta asti olisi tuon olisi pitänyt takautuvasti tulla. Kyselin jo kerran tuon perään jostain taholta (en muista mistä, olikohan jostain kaupungin asiointipalvelusta), ja minulle sanottiin ettei erillistä päätöstä asiasta tule vaan rahat vain maksetaan aikanaan tilille. Oletteko muut saaneet jo korotuksen? Milloin on maksupäivä? Luulisi, että niiden olisi pitänyt jo tulla. Onko minut unohdettu? Mistä lähden nyt karhuamaan rahoja, kun niitä ei vieläkään tilillä näy?
kotih. tuen korotus alle1,5v. Helsingissä
joka euro tarpeen
1
474
Vastaukset
- loihfvgoHqol
JOS se tuki myönnetään (riippuu tuloista) ni sen saa kyllä todella nopeasti. luultavasti et ole sitä sanut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 712993
- 502621
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322255- 792158
- 951976
- 321732
- 121556
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171507Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301320Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?291319