Jyväskylässä myytävänä hiiriä?

Ninzz_

haluaisin ostaa seepra tai kesy hiiriä (hiiren) Seepra poika tai kesy tyttöjä.
Ja jos dunaa tai akvaarioo olis halvalla niin sellaisenki voisin ostaa : )

Hyvään kotiin tulisi hiirulaiset. :))

7

866

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ninzz_

      TAi jyväskylän lähellä. Dunan voin ostaa mistä päin suomee tahansa jos postittaminen onnistuu.

    • jjlndds

      ei taida saada jkl:n alueelta kuin kasvattajilta, kesyhiiriä löytää melkein jokaisesta eläinkaupasta. Käy kyselemässä mm. reporangassa, faunattaressa, lemmikkiasemalla jne.

      • kasvattajajaj

        Ei eläinkaupasta. Yritä hankkia joltain kasvattajalta, joka asuu siinä lähellä. Itsekin asun siinä Jyväskylän lähistöillä, joten voin kyllä sulle hiiriä myydä, jos vielä kiinnostaa (:


      • -s
        kasvattajajaj kirjoitti:

        Ei eläinkaupasta. Yritä hankkia joltain kasvattajalta, joka asuu siinä lähellä. Itsekin asun siinä Jyväskylän lähistöillä, joten voin kyllä sulle hiiriä myydä, jos vielä kiinnostaa (:

        Hei jos joku täällä tietää JKL:ssä olevista kasvattajista niin ilmoitelkaa! Olisi mahdollisuus ottaa miel.3 hiirtä syyskuun alkupuolella. [email protected]



    • oonaa

      Juu, mekin oltaisiin ostamassa 1 kesyhiirityttöä khden muun kaveriksi, nimenomaan sieltä Jyväskylän seudulla, tai jostaain keski-suomesta. :)

    • hede90

      Täällä kans yks joka etsii Kesyhiiriä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      185
      3041
    2. 92
      1364
    3. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      248
      1102
    4. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      125
      1057
    5. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      86
      955
    6. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      94
      810
    7. Kissan kuolema

      https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun
      Tuusniemi
      104
      677
    8. Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan

      Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa
      Ikävä
      55
      675
    9. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      106
      626
    10. Miten on, luotathan siihen?

      Että vielä tehdään kiihkeästi sitä yhdessä... Tutulle naiselle.❤️‍🔥
      Ikävä
      38
      582
    Aihe