Onko kenelläkään kokemuksia tuosta voiteesta ,aurinkokeratoosin ,tai tyvisolusyövän hoidossa??
Miten pitkäksi aikaa sillä saa ihon paranemaan?Kertokaa kokemuksia.
Aldara
3
4026
Vastaukset
- aldara
Eikö todella ole kellään kokemuksia tästä voiteesta? Tuntuupa oudolle!
- huonosti
kysymyksesi. Nuo ovat tauteja, jotka pitää parantaa PYSYVÄSTI - toinen (aurinkokeratoosi) on ihosyövän (okasolusyöpä) esiaste ja tyvisolusyöpä ihan oikeasti syöpä. Hoito ei saa "parantaa joksikin aikaa", vaan parantaa pysyvästi.
- Anonyymi
Muistaakseni ko. voidehoito kesti useamman viikon.
Pikkuhiljaa poskipään ihovaurio korjaantui, mutta jäljelle jäi heikosti erottuva arpiläikkä, joka on pari kertaa n. 5 vuoden välein ruvennut hilseilemään ja voidehoito on jouduttu uusimaan.
Aurinkokeratoosi tuli ilmeisesti tuliaisena vuoden kestäneeltä työmatkalta Välimeren maissa. Ihottuma ilmeni n. 20 vuoden viiveellä. Tyypillinen vanhuuden vaiva.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joskus mietin
miten pienestä se olisi ollut kiinni, että et koskaan olisi tullut käymään elämässäni. Jos jokin asia olisi mennyt toisi244736- 883734
Ryöstö hyrynsalmella!
Ketkä ryösti kultasepänliikkeen hyryllä!? 😮 https://yle.fi/a/74-20159313483135- 542677
- 2062621
- 512609
Sukuvikaako ?
Jälleen löytyi vastuulliseen liikennekäyttäytymiseen kasvatettu iisalmelainen nuori mies: Nuori mies kuollut liikenne322410- 1522338
- 311955
Avustettu itsemurha herättää vahvoja tunteita - Laillista Sveitsissä, ei Suomessa
Hilkka Niemi sairastaa harvinaista PLS-sairautta. Hilkan on elettävä loppuelämänsä parantumattoman sairauden kanssa, jok1081549