Ostakaa

Ostakaa pojat ja tytöt vaan se Toyota.Se on paras automerkki.
15415
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

ihan vapaasti vaan.

Äänestä

höpsis, tuo taisi olla jonkun aprillipila. ;-)

Äänestä

ei kai kukaan täysissä sielun voimissa,osta autoa jonka laatu on,kuten olemme huomata saaneet,semmoista turkkilaista tasoa.Mutta hyvää aprillia sinullekkin.

Äänestä

nipponisti ja hommaa hyvä vakuutus itsellesi.

Äänestä
  • Ei aloittelijalla oo mitään tojoa.

    Äänestä

  • ffffffffffffffffffff kirjoitti:

    Ei aloittelijalla oo mitään tojoa.

    kuitenkin.

    Äänestä

  • ffffffffffffffffffff kirjoitti:

    Ei aloittelijalla oo mitään tojoa.

    and you are chick with dick!

    Äänestä


  • mitä mun vakuutukset sua kiinnostaa?

    Äänestä

suositus, nykyisin Toyotalla vanhentunutta ja ennenkaikkea epäluotettavaa tekniikkaa. Mainitaan vaikkapa venttiilikoneisto joka Kialla (Ceed) oli jo vuonna 2006 säätyvillä imupuolen venttiileillä ja Aurikseen ne tuli vasta 2010. Toyotalla myös erilaisten polkimien kanssa näyttäisi olevan bropleema jos toinenkin mutta puuhapettereille se saattaa olla hyvä harrasteauto. Mutta jos haluaa auton ajoon eikä korjaamolle niin kannattaa harkita Toyotan ostamista vielä ehkä toisenkin kerran.

Äänestä
  • Nykyajan Toyota onkin yksi epäluotettavimmista ja ennenkaikkea vaarallisimmista autoista mitä tällä hetkellä valmistetaan. Esimerkkinä erilaiset vaaralliset viat ja ei pidä unohtaa esim. tuon uuden Urban Cruiserin surkeaa törmäystestitulosta.
    Kia tarjoaa luotettavuutta ja hyvää ajettavuutta järkihintaan. Keskiluokan mallistosta löytyy myös asiallinen farmari jonka saa myös automaattidieselinä vastoin kuin Toyotalta.
    Myyntitilastot puhuvat puolestaan. Jos Kian myynti on lähestulkoon yhden mallin eli cee´din varassa, näin voidaan sanoa myös Toyotan kohdalla (Avensis). Kunhan tänä vuonna uudet Vengat sekä täysin uudet Kia maasturit tulevat markkinoille, voi Kian menestyviä myyntimalleja olla muitakin. Vielä kun uusi Magentis huippunykyaikaisine gdi-suorasuihkutus-bensakoneineen tulee markkinoille, paletti on valmis. Avensikselle käy samoin kuin Aurikselle ja corollalle, jäivät kauas cee´din taakse.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nipponisti- kirjoitti:

Ostakaa pojat ja tytöt vaan se Toyota.Se on paras automerkki.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu