Itsellä ei ole muita oireita kuin maitomainen vaalea valkovuoto, mikä lirahtaa noin kolmesti päivässä pikkupöksyihin. Ei siis kuinaa, kirvelyä tms.oiretta.
Ajattelin ensimmäiseksi emätintulehdusta, mutta voiko olla ihan normaaliakin?
Emätintulehduksen oireet?
2
1350
Vastaukset
- Valumaton
Onko elämässäsi tapahtunut jotain muutosta, esim. olet lopettanut tai aloittanut e-pillerit tai muun hormonitoimintaan vaikuttavan lääkkeen? Liman ja valkovuodon rakenne ja määrä vaihtelee hormonitoiminnan ja -kierron mukaan. Eli itselläni ainakin jossain siellä puolessa välissä on kirkasta ja sitkeää, myöhemmin maitomaista. Noin runsaasti sitä ei tule. Jos sinulla on hiiva tai muu vaginiitti, niin luulisi olevan tai ilmaantuvan myös kutinaa ja/tai kirvelyä. Kannattaisi ainakin harkita infektionäytteissä käymistä, jos on ollut mahdollisuus johonkin tartuntaan. Hakukoneella hakien tosin sain sekä klamydialle että tippurille maininnan kellertävästä vuodosta, joten tiedä sitä sitten.
- lirauttelija
Olen aloittanut 14 pvää sitten Zumenon-lääkiyksen joten ilmeisesti johtuu sitten siitä koska muuta muutosta ei ole tapahtunut ja sp-tautia ei ole. Ja vuoto tosiaan on ihan vaaleaa kuin rasvatonta maitoa, tietty hieman jähmeämpää, mutta kuitenkin selvästi valkoista ja nestemäistä.
Kiitos sinulle vastauksesta :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2043085Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391590Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus921442- 881342
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461304Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1481206Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121168Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze120992Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89912Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.44793