Nokia on pakottanut suomen jokaisen kansalaisen käyttämään kännykkää ja nyt ollaankin sitten siinä tilanteessa, että jopa eduskunnasta on jokainen lankapuhelin poistunut. Meidän hallitus ja eduskunta on siis levittämässä maamme asioita pitkin radioaaltoja --> NSA ja USA, Venäjä, Saksa, Japani, Kiina tietävät kaiken mitä maassamme tapahtuu... Onko tuossa mitään järkeä?
http://www.youtube.com/watch?v=AH1lFyXSVrA
Kännykät ja kännykkäverkot ovat siis suomelle (tieto)turvallisuusuhka.
http://www.youtube.com/watch?v=AH1lFyXSVrA
Kännykät ja kännykkäverkot ovat siis suomelle (tieto)turvallisuusuhka.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Eiköhän ne tiiä jo muutenkin mitä täällä tapahtuu,jos haluavat ja yleensäkään mikä täällä on niitä kiinnostavaa.
Eikös tää ole sitä glopaalia maailmaa,minäkin voin näyttää netin kautta vaikka pers....tä koko maailmalle siinä samassa kertoa myös terveiset amerikkaan!!!???
Pakottivat nii, ekkö tiijä ? Ruattalaiset vakoilee suakin just ny, ku tänne näpyttelet. Hirvittävää tietoturvauhkaa. Pakottivat meijät käyttämmään nethiä, nii. --> NSA ja USA, Venäjä, Saksa, Japani, Kiina tietävät kaiken mitä tänne niih näppyyttelet. O tempooraa OO Mooses, vaa.
Ei Suomen päättäjät muutenkaan ole mitään ruudinkeksijöitä. Pääministerikin etsi naisseuraa netistä...se Ruususen tapaus!