Oikeita ystäviä helsingistä

kaipaan..

Moikka. Olen kohta 23 vuotias tyttö ja asunut täällä Helsingissä jo aika pitkään. En ole mitään kunnon ystäviä saanut, kaikki on tuntunut jäävän yhden päivän tuttavuuksiksi tai facebook kavereiksi. Olisi kiva saada tyttökavereita joiden kanssa voi shoppailla, matkustella, viettää tyttöjeniltaa ja kaikkea mahdollista. Ei siis mitään bileseuraa ainoastaan.
Jos olet samassa tilanteessa niin ota yhteyttä! Sähköpostiosoitteeni on [email protected]
- Karoliina

2

855

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • käyhkäyh

      Sukupuolirasismia :(

    • kaveria_vailla

      Moikka!

      Yritin lähettää sulle Karoliina sähköpostia, mutta jostain syystä viesti ei tuntunut lähtevän.. :/ Voimpa yrittää vielä uudelleen, mutta ajattelin nyt tätäkin kautta kysellä josko viestisi on tuottanut tulosta ja oletko löytänyt uusia kavereita? Itse olen 26v. vasta Helsinkiin muuttanut tyttö ja samassa tilanteessa kuin sinäkin.. (vaikka olenkin vasta uusi asukas, toisin kuin sinä.) Minullekin kelpaisi lenkki-, leffa- yms. kahviseura, ei tosiaan pelkästään mitään yökerhomeininkiä..

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      218
      5628
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      78
      4559
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      80
      3318
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      241
      2760
    5. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      141
      2547
    6. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      140
      1909
    7. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      244
      1447
    8. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      1025
    9. Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?

      Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall
      Euroviisut
      28
      948
    10. Haluaisitko kaivattusi

      kanssa ensiksi seksiä ja sen jälkeen puhumista?
      Ikävä
      62
      946
    Aihe