Mikä siellä Salossa on vikana,kun jatkuvasti saa lukea lehdistä siellä tapahtuvista väkivallan teoista?
Ainakin pari kertaa viikossa on uutisoitu pahoinpitelyistä ja muusta pahanteosta.
Ihmetyttää vain näin kaukaa seuratessa.Onko siellä joitain jengejä,jotka hakkaavat toisiaan,vai ovatko ne tavallisia ihmisiä?
Ainakin pari kertaa viikossa on uutisoitu pahoinpitelyistä ja muusta pahanteosta.
Ihmetyttää vain näin kaukaa seuratessa.Onko siellä joitain jengejä,jotka hakkaavat toisiaan,vai ovatko ne tavallisia ihmisiä?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Täällä mättää kaikki ja täällä asuvat Suomen vittumaisimmat ihmiset,
että repikää siitä!
Salossa on, väkilukuun suhteutettuna, eniten venäläisiä, revi siitä.
Taisit lukea Turun Sanomista. Se kun kertoo pääasiassa ikäviä asioita Salosta. Taitaa olla vain turkulaisten kateutta paremmin toimeentulevaa 'pikkuveljeä' kohtaan. Kyllä nyt ilkutaan kun Nokialla ja kaupungilla ei enää mene aivan niin lujaa kuin vielä muutama vuosi sitten.
Mutta onhan täällä väkivallantekojakin. Paikkakunnalle on muuttanut parinkymmenen vuoden kuluessa tuhansittain työntekijöitä joka puolelta Suomea. Paljon siis muualtakin kuin ulkomailta. Jos tulee työttömyys, perhe hajoaa tai tms. kriisi, ei ole sukulaisten tukiverkkoa lähellä.
Suomen kaupungeista Salossa on eniten salolaisia. Se on Salon suurin ongelma.
Alkuperäisiä salolaisia on jo vähemmistö - somppuja ja venäläisiä enemmistö...
Suomen kaupungeista suurin vittupää vähemmistö on Salossa jos nyt sitten näin haluat asian ilmaista.